Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 15 жовтня 2019 року у СТОВ «Спілка хмелярів та пивоварів».
Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що відповідно до плану виконання ремонтних робіт по товариству підсобного працівника направили на територію недіючої автозаправної станції для проведення замірів і розрахунку кількості будівельних матеріалів, необхідних для будівництва там піднавісу. 15 жовтня вранці працівник прибув на роботу на направився на АЗС, де пізно ввечері його виявили повішеним на металевій драбині бочки для пально-мастильних матеріалів. Бригада лікарів швидкої медичної допомоги, які прибули на територію АЗС, констатували смерть працівника, а співробітники поліції виявили в потерпілого передсмертну записку.
Даний нещасний випадок стався внаслідок самогубства працівника, що підтверджено постановою Чуднівського відділення поліції ГУНП в Житомирській області про закриття кримінального провадження. Даний нещасний випадок не вважається пов’язаним з виробництвом.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Управлінням Держпраці у Житомирській області утворена комісія, яка проводить спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з робітником з обслуговування місць поховань відділу благоустрою та житлово-комунального господарства Баранівської міської ради.
22 листапада 2019 року працівник підприємтва здійснював прибирання території кладовища у м. Баранівці. Під час обідньої перерви, на прохання місцевого жителя, потерпілий вирішив зрізати гілля дерев, які росли між могил. Проте не втримався і впав з висоти дерева додолу на зрізану гілку. Внаслідок отриманих множинних травм 29 листопада потерпілий помер у лікарні.
Остаточні обставини та причини даного нещасного випадку з’ясовуються комісією зі спеціального розслідування.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Управлінням Держпраці у Житомирській області утворена комісія, яка проводить спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з працівником, що працював за договором підряду та надавав ТОВ «Яблунецьке ХПП» послуги з прибирання та очищення території, а також приміщень і будівель на об’єкті.
01.11.2019 на території Яблунецького хлібоприймального підприємтва працівник, якого найняли для прибирання території, піднявся на вершину насипу насіння соняшника, внаслідок чого його зятягло у сипучу суміш. Коли працівники підприємства витягли потерпілого, на жаль, він вже не подавав ознак життя.
Остаточні обставини та причини даного нещасного випадку з’ясовуються комісією зі спеціального розслідування.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Управлінням Держпраці у Житомирській області утворена комісія, яка проводить спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з підсобним робітником СТОВ «Спілка хмелярів та пивоварів».
За попередніми даними, 15 жовтня на території колишньої АЗС СТОВ «Спілка хмелярів та пивоварів», що у с. Карпівці Чуднівського району, повісився підсобний робітник даного підприємства.
Остаточні обставини та причини даного нещасного випадку з’ясовуються комісією зі спеціального розслідування.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Управлінням Держпраці у Житомирській області утворена комісія, яка проводить спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався зі слюсарем товариства з обмеженою відповідальністю «Форстор Індастрі» (м. Дніпро) у с. Глибочиця на території фізичної особи-підприємця Шабаліної С. Є.
25 вересня 2019 року слюсар ТОВ «Форстор Індастрі», який перебував у відрядженні у с. Глибочиця, під час виконання робіт по монтажу, наладці та закріпленні направляючих обладнання підйомних платформ на промисловій зоні ФОП Шабаліної С. Є. отримав травму несумісну з життям.
Остаточні обставини та причини даного нещасного випадку з’ясовуються комісією зі спеціального розслідування.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався у ТОВ «Пластікер Вест» 29 серпня 2019 року з працівником, що надавав послуги за умовами угоди ЦПХ.
Розглянувши матеріали розслідування нещасного випадку, пояснення посадових осіб та працівників підприємства, комісія зі спеціального розслідування встановила, що за 1 день до настання нещасного випадку ТОВ «ПЛАСТІКЕР ВЕСТ» в особі заступника директора та потерпілий уклали цивільно-правову угоду, відповідно до якої працівник зобов’язаний був провести вручну, тобто без використання будь-яких механізмів та обладнання, сортування поліетилену у кількості п’ять тисяч кілограм і здати результат своєї роботи на підставі акту прийому-передачі виконаних робіт не пізніше 28 вересня. 29 серпня виконавець робіт прибув у товариство, де заступник директора показав місцезнаходження поліетилену та нагадав про умови угоди, після чого працівник приступив до виконання робіт. В той час, коли відповідальний товариства за дотримання вимог законодавства з питань охорони праці направився перевірити роботу інших працівників, потерпілий самовільно увімкнув пресувальний верстат та при спробі спресувати частину поліетилену послизнувся на захаращеній плівкою підлозі, втратив рівновагу, внаслідок чого потрапив під рухому частину гідравлічного пресу. Голову працівника затисло між пресувальною плитою та верхньою металевою частиною корпусу пресу. Травми, які він отримав виявились несумісними з життям.
Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку: порушення виконавцем робіт умов цивільно-правової угоди, зокрема, виконання роботи, що не передбачена угодою та самовільне використання обладнання та механізмів, що знаходилися у виробничому приміщенні замовника робіт.
Нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом. Відповідальною особою за настання даного нещасного випадку комісія вбачає потерпілого.
Для попередження подібних нещасних випадків у майбутньому комісією запропоновано проведення заходів щодо усунення причин його виникнення у зазначені строки.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з підсобним працівником ТОВ «Ультра Граніт».
Розглянувши матеріали розслідування нещасного випадку, пояснення посадових осіб та працівників підприємства, комісія зі спеціального розслідування встановила, що 9 серпня підсобний працівник ТОВ «Ультра Граніт» прибирав від сміття території виробничих та допоміжних приміщень підприємства. За словами співробітників, за 15 хвилин до настання нещасного випадку вони бачили як він підмітав територію прилеглу до розпилювального цеху, поруч з якою знаходився циркулярний верстат та порубане гілля, поваленого напередодні вітром дерева. Циркулярний верстат був зі встановленим захисним огородженням робочої зони пилки та знаходився у вимкненому стані. Однак, коли колега виявив біля верстата смертельно травмованого уламком пилки потерпілого, захисне огородження було відсутнє, а сам верстат був підключений до електромережі. Поруч знаходились порубані напередодні гілки поваленого дерева та на приводному валу залишалися рештки зубчастої пилки. Лікарі швидкої, які прибули на місце події, констатували смерть працівника.
З пояснення керівника підприємства та на його думку, прибравши територію і маючи вільний час, потерпілий самостійно вирішив порізати на циркулярному верстаті порубане гілля. Зважаючи на те, що діаметр гілля не дозволяв його розпил із захисним огородженням робочої зони пилки, він його зняв. В процесі розпилювання працівник ймовірно відволікся, внаслідок чого змістився пропил деревини, матеріал зубчастої пилки отримав додаткове навантаження та зруйнувався.
Крім того, комісія припускає, що причиною руйнування пилки та відокремлення уламку може бути наявність металевого елементу у деревині, який потрапив між ріжучими зубцями пильного диску та спричинив його раптове навантаження, яке розповсюдилося на ріжуче полотно в частині поперечних технологічних отворів.
Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку:
- порушення потерпілим вимог інструкцій з охорони праці, зокрема виконання роботи, яка не відносилась до його функціональних обов’язків і на виконання якої він не отримував виробничого завдання;
- невиконання посадових обов’язків, а саме: недостатній контроль з боку керівництва підприємства за виконанням та дотримання інструкцій з охорони праці потерпілим.Нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом і береться на облік ТОВ «Ультра Граніт». Для попередження подібних нещасних випадків у майбутньому комісією розроблені відповідні заходи щодо усунення причин настання нещасного випадку.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Управлінням Держпраці у Житомирській області утворена комісія, яка проводить спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався у ТОВ «Пластікер Вест».
29 серпня 2019 року під час виконання робіт на пресі для вторинної сировини моделі А-127 працівник отримав травму несумісну з життям.
Остаточні обставини та причини даного нещасного випадку з’ясовуються комісією зі спеціального розслідування.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Управлінням Держпраці у Житомирській області утворена комісія, яка проводить спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з підсобним працівником ТОВ «Ультра Граніт» (м. Коростишів).
9 серпня 2019 року під час роботи біля циркулярного верстата працівника ТОВ «Ультра Граніт» було смертельно травмовано уламком пили.
Остаточні обставини та причини даного нещасного випадку з’ясовуються комісією зі спеціального розслідування.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Управлінням Держпраці у Житомирській області утворена комісія, яка проводить спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з водієм Бердичівського РЕМ АТ «Житомиробленерго».
8 серпня 2019 року водій-електромонтер Бердичівського РЕМ, у складі робочої бригади, був направлений у с. Семенівка для огляду відгалуження електромережі житлового будинку через скаргу мешканців на відсутність в ній напруги. Під час огляду потерпілий випадково наблизився на недопустиму відстань до проводу, що звисав з дерева та був уражений електричним струмом. Внаслідок отриманих травм він загинув на місці події.
Остаточні обставини та причини даного нещасного випадку з’ясовуються комісією зі спеціального розслідування.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 1 червня 2019 року з працівником фізичної особи - підприємця Бірюліної М. О. на території ТОВ «Попільнянський елеватор».
Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що 1 квітня 2019 року між фізичною особою-підприємцем Бірюліною М. О. та ТОВ «Попільнянський елеватор» був укладений договір про надання послуг з виготовлення металоконструкції опори під галерею елеватора без її монтажу на комплексі будівель і споруд. Відтак, для її виготовлення і виконання зварювальних робіт, 16 травня 2019 року ФОП Бірюліна М. О. направила у ТОВ «Попільнянський елеватор» свого найманого працівника - електрогазозварника.
В день настання нещасного випадку, 1 червня 2019 року, потерпілий прийшов на роботу на територію елеватора та приступив до зварювальних робіт металоконструкції. Працівники елеватора бачили, що електрогазозварник виконував роботи на поверхні ґрунту. Проте згодом потерпілого виявили без свідомості у жолобі вагів з травмованою головою. При цьому, зварювальний апарат знаходився на землі, а на верхньому ярусі накопичувального бункеру знаходилася кутова шліфувальна машина і було прокладено електричний подовжувач на висоту. Потерпілий відразу був госпіталізований, проте наступного дня від отриманих травм він помер у лікарні.
На думку членів спеціальної комісії, електрогазозварник піднявся на висоту для виконання робіт, не обумовлених договором про надання послуг, а також не передбачених технологічною картою та змінним завданням на виконання робіт. Під час виконання робіт працівник впав з висоти близько 9 метрів.
Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку: невиконання потерпілим вимог інструкцій з охорони праці в частині виконання робіт, не обумовлених договором про надання послуг, не передбачених технологічною картою та змінним завданням, а також невиконання посадових обов’язків фізичною особою-підприємцем, яка не здійснювала контроль за дотриманням працівником вимог інструкцій з охорони праці.
Даний нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний з виробництвом.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Управлінням Держпраці у Житомирській області утворена комісія, яка проводить спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з працівником фізичної особи - підприємця Бірюліної М. О. на території ТОВ «Попільнянський елеватор».
1 червня 2019 року під час виконання робіт по виготовленню металоконструкції на замовлення ТОВ «Попільнянський елеватор» працівник виконавця даних робіт ФОП Бірюліної М. О. впав з висоти близько 9 метрів. Потерпілий відразу був госпіталізований, проте наступного дня від отриманих травм він помер у лікарні.
Остаточні обставини та причини даного нещасного випадку з’ясовуються комісією зі спеціального розслідування.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 1 березня 2019 року з лісорубом ДП «Ємільчинський лісгосп АПК».
Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що нещасний випадок стався на території Сербівського лісництва, де згідно з технологічною карткою розроблення лісосіки проводиться вибіркова санітарна рубка. 1 березня було заплановано проведення підготовчих робіт на лісосіці, зокрема, валку найбільш небезпечних дерев, підготовку підштабельних місць, визначення трелювальних волоків. Однак, в зв’язку з несприятливими погодними умовами, а саме сильними поривами вітру, звалювальні роботи вирішили не проводити, а виконувати лише роботи по штабелюванню та зачистці лісосіки. Потерпілий отримав завдання прибрати порубочні рештки за умови, якщо не буде сильного вітру, а якщо будуть несприятливі погодні умови, тоді не виходити на лісосіку взагалі.
У день настання нещасного випадку потерпілий телефоном повідомив старшого майстра лісу, що він разом з односельчанином, який не був працівником лісгоспу, виїхали на територію зачищати порубочні рештки. Почувши це, майстер заборонив працівнику та його помічнику виконувати роботи та наказав повернутись додому. Проте потерпілий з помічником все ж приїхали на лісосіку і почали проводити роботи по розкрежуванню вже повалених напередодні дерев. По завершенню виконання цих робіт потерпілий повідомив, що потрібно звалити ще два дерева породи сосни. Взявши особисту бензопилку та вдягнувши захисні каски, чоловіки приступили до валки першого дерева. Зваливши це дерево, перед валкою другого, потерпілий зняв захисну каску, тому що вона заважала йому дивитись вверх на дерево. Під час падіння другого дерева, сосна своєю верхівкою вдарила сухостійне дерево породи вільха, що росло поряд, яке від удару розломилось на декілька частин, одна з яких відлетіла в сторону потерпілого та вдарила його по голові, внаслідок удару працівник помер на місці події.
Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку: порушення потерпілим вимог інструкції з охорони праці для звалювальника і його помічника на звалюванні лісу, незастосування ним засобів індивідуального захисту, а також невиконання своїх посадових обов’язків лісничим та старшим майстром.
Даний нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом і береться на облік ДП «Ємільчинський лісгосп АПК.
За результатами спеціального розслідування комісія пропонує директору ДП «Ємільчинський лісгосп АПК» притягнути до дисциплінарної відповідальності працівників підприємства, причетних до настання нещасного випадку, а також для запобігання виникненню подібних нещасних випадків у майбутньому вжити запропоновані комісією заходи у визначені строки.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 25 березня 2019 року з транспортувальником Іноземного Підприємства «Євроголд Індестріз ЛТД».
Опитавши посадових осіб та працівників підприємства, а також дослідивши записи камер відеоспостереження робочого місця, комісія із спеціального розслідування встановила, що 25 березня 2019 року потерпілий прийшов на роботу та приступив до виконання своїх функціональних обов’язків. Перед початком роботи та протягом робочої зміни він на стан свого здоров’я не скаржився, зовнішніх ознак погіршення стану самопочуття у нього не було. Він не перебував під впливом шкідливого та небезпечного виробничого фактору, робоча зміна проходила у звичному режимі та у відповідності до технологічного процесу виготовлення продукції. Однак, наприкінці робочої зміни потерпілого, який лежав на підлозі дільниці полімерного покриття без свідомості, побачила його колега. На місце викликали фельдшера пункту долікарської медичної допомоги підприємства, який оцінивши ситуацію почав проводити реанімаційні заходи. До нього приєднались лікарі швидкої медичної допомоги, які прибули на місце події на виклик. Однак реанімаційні заходи позитивного результату не дали і лікарі швидкої констатували смерть потерпілого. Причиною смерті працівника стало хворе серце.
Комісія дійшла висновку, що даний нещасний випадок стався внаслідок незадовільного стану здоров’я потерпілого від загального захворювання, він не вважається пов’язаним з виробництвом. Відповідальних осіб з числа робітників, адміністративно-управлінського та господарського персоналу ІП «Євроголд Індестріз ЛТД» за даний нещасний випадок комісія не вбачає.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з електрослюсарем Бердичівської групи служби підстанцій АТ «Житомиробленерго».
Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що 1 березня 2019 року працівники Бердичівської дільниці служби підстанцій АТ «Житомиробленерго» виконували ремонтні роботи вимикача В-35 кВ на підстанції за нарядом-допуском. Потерпілого призначили керівником даних ремонтних робіт. З метою визначення виду та кількості слюсарного інструменту, необхідного для виконання передбаченої нарядом-допуском роботи, керівник робіт самостійно вирішив піти до підготовленого робочого місця. Однак, рухаючись по території підстанції, він перейшов за огородження робочого місця та підійшов до іншого вимикача, який знаходився поряд, не входив у зону виконання робіт та перебував під напругою. Потерпілий піднявся на конструкцію вимикача, наблизився до обладнання під напругою на недопустиму відстань та отримав ураження електричним струмом. На звук сирени, яка відразу спрацювала і сигналізувала про однофазне коротке замикання мережі, вийшов черговий електромонтер і побачив потерпілого на землі біля вимикача. Лікарі швидкої медичної допомоги, які прибули на місце події через короткий проміжок часу, надавали потерпілому невідкладну медичну допомогу та проводили необхідні реанімаційні заходи, проте від отриманих травм він помер на місці події.
Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку: порушення потерпілим вимог безпеки під час експлуатації обладнання та невиконання вимог інструкцій з охорони праці.
Даний нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом і береться на облік АТ «Житомиробленерго». Відповідальною особою за настання даного нещасного випадку комісія вбачає потерпілого.
Для попередження подібних нещасних випадків у майбутньому комісією запропоновано проведення заходів щодо усунення причин його виникнення у зазначені строки.
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера:
(0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)