2 березня розпочинається масштабна всеукраїнська кампанія з детінізації зайнятості у будівельній галузі

дата публікації 02.03.2020

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, cьогодні, 2 березня по всій Україні розпочинається масштабна кампанія з детінізації зайнятості у будівельній сфері, яка відбуватиметься у два етапи.

Будівництво – одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників. За даними Держстату, понад 16% (556,8 тис осіб) від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали у сфері будівництва.

З 2 по 20 березня стартує перший етап кампанії - превентивний. Зокрема, на території Житомирщини проходитимуть інформаційні заходи, під час яких інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам сфери будівництва переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці.

Крім того, як показують результати 2019 року, будівництво є однією із найбільш травмонебезпечних сфер господарювання. Так, зокрема, у 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. До того ж, будівництво, як і агропромисловий комплекс мають динаміку зростання травматизму, в порівнянні з іншими галузями, в яких кількість травмованих майже не змінилася до попередніх років, або навіть зменшилася.

У зв’язку з цим, у ході першого етапу кампанії, значна увага буде також приділена питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.

Окремо звертаємо увагу, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуться.

З 30 березня по 30 квітня інспектори проходитимуть інспекційні відвідування суб’єктів господарювання вже у рамках другого етапу кампанії.

Інформаційно.
Подібна кампанія вже відбулася у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу, а у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності – запланована впродовж 2020 року.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області

АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)