Фахівці Управління Держпраці говорили з учнями Головинського вищого професійного училища нерудних технологій про вразливість молодих працівників до ризиків у сфері охорони праці

дата публікації 02.05.2018

З метою формування свідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, фахівці Управління Держпраці у Житомирській області в актовій залі Головинського вищого професійного училища нерудних технологій провели бесіду з учнями та педагогічним колективом про вразливість молодих працівників до ризиків у сфері охорони праці, а також про безпечні та здорові умови праці.

Під час заходу головний державний інспектор відділу гірничого нагляду Управління Держпраці Сергій Швець розповів про Всесвітній день охорони праці, - «Щороку 28 квітня, з метою сприяння попередженню нещасних випадків і захворювань на робочому місці в усьому світі, Міжнародна організація праці відзначає День охорони праці. В усіх регіонах світу уряди, профспілки, організації роботодавців та спеціалісти-практики у сфері охорони праці організовують заходи з даного приводу. Ця рекламно-роз’яснювальна кампанія спрямована на привернення уваги суспільства до проблем у сфері охорони праці та до кількості травм, хвороб і смертей, пов'язаних з трудовою діяльністю».

В свою чергу лікар з гігієни Тетяна Домалевська зауважила, що у 2018 році гаслом Дня охорони праці обрали «Здорове і захищене покоління», оскільки за даними Міжнародної організації праці рівень виробничого травматизму в Україні серед працівників віком до 24 років значно вищий ніж серед інших.

За словами фахівця відділу з питань гігієни праці, молодь є більш вразливою до ризиків, які існують у сфері охорони праці та техніки безпеки, адже на них впливає їх фізичний та психологічний стан; брак у них досвіду роботи та практичних навичок; їх погана обізнаність з небезпеками, пов’язаними з виконуваною роботою; нездатність відстоювати свої інтереси; недооцінювання небезпек.

Спеціалісти Управління Держпраці спільно з учнями училища визначили негативні наслідки, які несуть за собою виробничі травми. Після чого усі учасники заходу погодились, що будь-які травми, які молода людина отримує на початку свого трудового життя, можуть призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Далі Михайло Чепурний, інспектор праці Управління Держпраці, розповів учням про трудові права та гарантії працівників, акцентуючи увагу на трудових правах та гарантіях неповнолітніх осіб.

«Неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових відносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці користуються пільгами, установленими законодавством України», - наголосив інспектор праці.

Наприкінці заходу представники Держпраці надали практичні рекомендації стосовно дій, які необхідно виконувати працівнику у разі настання нещасного випадку, куди необхідно звертатися, якщо роботодавець порушує трудові права, не забезпечує належних умов праці і наголосили, тільки чітке дотримання правил і норм охорони праці, трудової і виробничої дисципліни є запорукою збереження життя, здоров’я і працездатності.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)