Інспектор праці Управління Держпраці говорила з роботодавцями Коростишівського району про легалізацію трудових відносин

дата публікації 02.07.2018

З метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці, 26 червня у Коростишівській районній філії Житомирського обласного центру зайнятості інспектор праці Управління Держпраці у Житомирській області Наталія Феськова зустрілась з підприємцями Коростишівського району.

Інспектор праці зауважила, що одним з пріоритетних напрямів діяльності Управління Держпраці є запобігання використанню незадекларованої праці. За словами фахівця Держпраці найчастіше незадекларована праця проявляється у формах здійснення економічної діяльності без державної реєстрації та маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності, але у будь-який спосіб вона має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

Наталія Феськова нагадала роботодавцям Коростишівського району, що повністю задекларованою вважається праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

«Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку. Не можна виключати й того, що роботодавець ризикує натрапити на аферистів, внаслідок чого понести фінансові втрати. Окрім того, за кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат», - зазначила інспектор праці.

Також у рамках зустрічі Наталія Феськова надала роз’яснення щодо порядку оформлення трудових відносин, обліку робочого часу і часу відпочинку, оплати праці, складових при нарахуванні мінімальної заробітної плати та надала кваліфіковані відповіді на запитання роботодавців.

Інформаційно.
Інформаційно-роз’яснювальна робота інспекторів праці Управління Держпраці спонукає роботодавців поглянути під іншим кутом зору на стиль ведення свого бізнесу та згадати про соціальну відповідальність перед державою та своїми працівниками. Під час таких заходів, і роботодавці, і наймані працівники мають можливість одержати саме ту інформацію, яка сприятиме реалізації їх особистих потреб, прав і можливостей у світі праці.

Управління Держпраці у Житомирській області надає всебічну інформаційну допомогу з питань застосування трудового законодавства. Для отримання фахової консультації можна звернутися, безпосередньо, до фахівців Управління Держпраці у Житомирській області за адресою м. Житомир, вул. Шевченка, 18-А, зателефонувати (0412) 34-68-70 або відправити повідомлення електронною поштою 06zt@dsp.gov.ua.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)