Підміняти трудові договори цивільно-правовими заборонено! – наголосили підприємцям м. Житомира на семінарі у Центрі розвитку місцевого самоврядування

дата публікації 03.10.2018

У рамках проведення маштабної інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо легалізації трудових відносин і заробітної плати в області, 28 вересня у приміщенні Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування для суб’єктів господарювання міста Житомира.

Про ризики незадекларованої праці, процедуру укладання трудових договорів з найманими працівниками, недопустимість підміни трудових договорів цивільно–правовими та відповідальність роботодавців за порушення законодавчих вимог розповіла інспектор праці Управління Держпраці у Житомирській області Наталія Феськова.

Фахівець у своєму виступі акцентувала увагу на важливості легалізації трудових відносин і оплати праці, поінформувала роботодавців про негативні наслідки тіньової зайнятості і зарплат «у конвертах», як для самих підприємців так і для їх працівників. «Тільки офіційна зайнятість є гарантією соціального захисту найманих працівників та успішного бізнесу роботодавця», - наголосила представник Управління Держпраці.

Детально Наталія Феськова зупинилась на питанні оформлення трудових відносин та наголосила, - «Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, з яким має бути ознайомлений працівник».

Інспектор праці також звернула увагу роботодавців на типові порушення вимог трудового законодавства, які найчастіше виявляють інспектори під час інспекційних відвідувань, зокрема, часто роботодавці підмінюють трудові відносини цивільно-правовими, намагаючись таким чином позбутися «зайвого» навантаження у вигляді нарахування відпусток, лікарняних, мінімальних гарантій. За словами інспектора праці, підміна трудових відносин цивільно-правовими загрожує роботодавцю штрафом у розмірі 30 мінімальних заробітних плат. Нині це складає майже 112 тисяч гривень.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області


АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)