У Житомирі відбувся практикум із застосування трудового законодавства для представників об’єднаних територіальних громад в рамках проекту USAID «ПУЛЬС»

дата публікації 04.12.2017

Начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін спільно з соціальними партнерами взяв участь у проведенні практикуму на тему «Повноваження органів місцевого самоврядування в сфері дотримання трудового законодавства» в рамках проекту «ПУЛЬС», який організовує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Участь у практикумі взяли: Тетяна Кухарська - виконавчий директор Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України, Вікторія Краснопір - директор Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської міської ради, Світлана Бойм - заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Олександр Оніщук - голова Житомирської міської організації роботодавців, а також представники об’єднаних територіальних громад області, інспектори праці органів місцевого самоврядування та претенденти на зайняття посад інспекторів праці в ОТГ.

Під час практикуму учасники проаналізували результати діяльності робочих груп з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, проведених рейдів - обстежень у підприємців міста Житомира. Оцінили вплив превентивної роботи з суб’єктами господарювання області, направленої на попередження порушень трудового законодавства, і фінансових санкцій, у разі наявності вищезазначених порушень. Обговорили найбільш проблемні питання зайнятості, що потребують вирішення у сфері підприємницької діяльності та якість співпраці роботодавців з органами влади в питаннях легалізації найманої робочої сили.

Окремо зупинились на особливостях здійснення державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, процедурі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, повноваженнях інспекторів праці і відповідальності за порушення законодавства про працю.

Сергій Сечін у своїй промові відзначив позитивний вплив здійснення рейдів – обстежень робочими групами, проведення роз’яснювальної роботи з роботодавцями щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Крім того звернув увагу на такі типові порушення трудового законодавства, як підміна трудових відносин цивільно-правовими і прийняття на роботу без укладення трудового договору під виглядом стажування чи випробувального терміну.

«Роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу у встановленому законодавством порядку, з першого дня виконання ним трудової функції. Лише після належного оформлення трудових відносин працівник приступає до виконання своїх обов’язків», - наголосив начальник Управління Держпраці.

Крім того, Сергій Миколайович звернувся до присутніх та майбутніх інспекторів праці, які працюватимуть в ОТГ з рекомендаціями і побажаннями щодо реалізації їх повноважень. Також він висловив підтримку та готовність фахівців Управління Держпраці надавати роз’яснювальну і методичну допомогу інспекторам праці, які працюватимуть «на місцях».

У підсумку, всі учасники практикуму отримали можливість задати практичні запитання, які належать до компетенції Держпраці, і отримати на них відповіді начальника Управління Держпраці у Житомирській області.

Довідково.
Проект Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, спрямований на створення сприятливого середовища для впровадження децентралізаційної реформи в Україні, зміцнення місцевого самоврядування, поглиблення демократичних процесів розвитку територіальних громад та стабільності держави.

ПУЛЬС працює у 24 областях України. Проект підтримує Офіси реформ в регіональних відділеннях АМУ, у складі чотирьох галузевих консультантів: з бюджетних питань, з юридичних питань, з питань комунікацій, з питань місцевого економічного розвитку.

На регіональному рівні ПУЛЬС реалізує інформаційні заходи з метою мотивування громад до об’єднання, поширює успіхи діючих об’єднаних громад, надає консультативну, методичну та практичну допомогу органам місцевого самоврядування у процесі впровадження децентралізаційної та секторальних реформ.


Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)