Спеціалісти Держпраці і міської ради роз’яснили переваги офіційного працевлаштування підприємцям та працівникам Новоград - Волинського

дата публікації 05.12.2017

Тетяна Захарова, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Житомирській області, спільно з Ганною Іванченко, начальником відділу праці та соціально-трудових відносин департаменту праці та соціально-трудових відносин Новоград-Волинської міської ради, провели роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання та працівників комунального ринку «Привоз» у Новограді-Волинському.

Підприємців проінформували про порядок здійснення інспекторами праці інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, про діяльність міської робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, а також про відповідальність у випадках використання роботодавцями незадекларованої праці.

«Використання незадекларованої праці веде до порушення прав людини, втрати працівником, зайнятим у «тіньовому» секторі економіки, трудових прав, державних соціальних гарантій, страхового стажу та гідних умов праці», - наголосила Тетяна Захарова, інспектор праці Управління Держпраці.

Спеціалісти вкотре зауважили, громадяни, які не уклали трудовий договір з роботодавцем, не вважаються працівниками, тому на них не розповсюджуються норми діючого трудового законодавства та локальних документів підприємства. Таким громадянам роботодавці, як правило, відмовляють у наданні законних щорічних оплачуваних відпусток, відпусток на навчання. Крім того, таким громадянам не проводяться страхові виплати в разі настання нещасних випадків або професійних захворювань на виробництві, не нараховуються пільгові пенсії, не оплачуються лікарняні листи, включаючи по вагітності та пологах, не вносяться записи до трудової книжки, несвоєчасно проводиться оплата за виконані роботи, надані послуги, або зовсім не проводиться розрахунок по оплаті праці.


Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)