Колегія Управління Держпраці у Житомирській області: погашення заборгованості із заробітної плати та легалізація трудових відносин – на постійному контролі

дата публікації 06.08.2018

На засіданні Колегії Управління Держпраці у Житомирській області, за участі представників органів виконавчої влади, соціальних партнерів, обговорено проблемні питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати та легалізації трудових відносин.

Начальник Управління Держпраці Сергій Сечін, охарактеризувавши загальну ситуацію щодо заборгованості із заробітної плати та легалізації праці на підприємствах, в установах та організаціях Житомирської області, акцентував на тому, що проблему погашення заборгованості та подолання незадекларованої праці не можуть вирішити лише інспекційні відвідування та консультаційно - роз’яснювальна робота фахівців Управління Держпраці. Потрібні також грамотні, ефективні управлінські рішення самих роботодавців, результатами яких буде чітке розуміння ефективності економічної діяльності підприємства чи недоцільності його подальшої діяльності, уникнення додаткового податкового тягаря, успішна реалізація програм соціально-економічного розвитку регіону та підвищення добробуту громадян.

Про стан заборгованості із заробітної плати, легалізації робочих місць та результати інспекційної роботи Управління Держпраці доповів заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Павло Фещенко. Він надав розгорнуту статистичну інформацію в розрізі галузей економіки та аналіз причин виникнення заборгованості та незадекларованої праці.

За даними Управління Держпраці, станом на 01.07.2018 загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по області становить 7,3 млн гривень. У структурі боргу із заробітної плати половина суми (51%) припадає на економічні активні підприємства - 3,7 млн гривень, інше заборгували працівникам підприємства – банкрути та економічно неактивні підприємства.

Інспекційними відвідуваннями та невиїзними інспектуваннями за І півріччя 2018 року стовідсотково покрито всі економічно активні підприємства – боржники, а саме ТОВ «Екта - Пром», ТОВ «Декоративний камінь», ПАТ «Коростенський машинобудівний завод», ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна». ТОВ «Декоративний камінь» план-графік погашення заборгованості виконано у повному обсязі. ТОВ «ЕКТА –ПРОМ» - виплачено 60% боргу, згідно графіку. ПАТ «Коростенський машинобудівний завод» заборгованість по заробітній платі станом на 01.07.2018 становить 1,4 місячних фондів оплаті праці. ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» - 3,7 місячних фондів оплаті праці.

Далі Павло Фещенко поінформував Колегію про вжиті заходи у напрямку подолання незадекларованої праці в області. За словами фахівця, за І півріччя поточного року інспекторами праці Управління Держпраці проведено 159 інспекційних відвідувань у галузях легкої, харчової, лісопильної, каменеобробної промисловості, оптової та роздрібної торгівлі та в галузі освіти, під час яких вивчалось, безпосередньо, питання оформлення трудових відносин з найманими працівниками. У 24 випадках виявлено використання незадекларованої праці, тобто праці без належного оформлення (без укладання трудового договору 229 працівників, без повідомлення органів фіскальної служби 26 працівників). У 47 випадках було встановлено виконання громадянами робіт за цивільно-правовими угодами, що мають ознаки трудових договорів (порушення встановлено відносно 149 працівників). За результатами інспекційних відвідувань внесено 43 приписи на усунення виявлених правопорушень, складено та передано до суду 39 протоколів про адміністративне правопорушення. Накладено штрафних санкцій у розмірі понад 4 млн гривень.

За результатами проведених інспекційних відвідувань, роз’яснювальної роботи та участі в робочих групах з питань детінізації та зайнятості населення офіційно працевлаштовані вже близько 2 тисяч працівників.

У підсумку, голова Колегії Сергій Сечін подякував учасникам засідання за співпрацю і активну участь в обговоренні актуальних питань і наголосив на посиленні контролю за підприємствами - боржниками із заробітної плати, а у разі наявності підстав на терміновому проведенні інспекційних відвідувань з вжиттям відповідних заходів, в межах повноважень. Також зауважив на посиленні роботи інспекторів праці щодо легалізації трудових відносин найманих працівників за результатами інспекційних відвідувань та масштабної роз’яснювальної роботи з роботодавцями та найманими працівниками для досягнення високої результативності у вирішенні проблеми незадекларованої праці в Україні.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)