Тиждень права триває. Робоча зустріч спеціалістів Управління Держпраці з партнерами з системи безоплатної правової допомоги

дата публікації 06.12.2017

Під час спільної наради представників Управління Держпраці у Житомирській області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги фахівці окреслили обговорили питання спільних планів та заходів на 2018 рік, зокрема, щодо взаємодії по забезпеченню надання громадянам безоплатної правової допомоги в рамах чинного законодавства України, а також збільшення обізнаності населення області щодо права на безкоштовну юридичну допомогу.

Представники Управління Держпраці повідомили, що на Гарячу лінію Управління постійно звертаються малозабезпечені громадяни, учасники АТО, інваліди, які мають потребу в отриманні якісної юридичної допомоги, але не мають коштів на оплату послуг адвокатів. Крім того, часто кваліфікованої правової допомоги потребують громадяни для звернення до суду по фактам прихованих роботодавцями нещасних випадів, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Окремо спеціалісти зупинились на проблемних питаннях, які виникають під час надання безоплатної правової допомоги. Зокрема, одним з таких проблемних питань є те, що багато роботодавців приховують випадки виробничого травматизму, виникнення нещасних випадків, професійних захворювань або допускають порушення під час їх розслідувань, внаслідок чого люди, які втратили професійну працездатність не можуть отримати належне відшкодування шкоди, завданої нещасним випадком або професійним захворюванням.

Фахівці Управління Держпраці також звернули увагу на проблеми законодавчого регулювання процесу здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства про працю та нормативно-правових актів з охорони праці та наголосили, що з метою швидкого реагування на виявлені порушення та забезпечення безпеки найманих працівників, необхідним є врегулювання співпраці органів державної виконавчої служби щодо належного виконання відповідних рішень суду.

Результатом зустрічі стала домовленість продовжити плідну співпрацю.

Довідково.
З 2015 року на території Житомирської області працюють 4 місцевих центри, а з 2016 працюють 19 бюро правової допомоги, які здійснюють активну правопросвітницьку діяльність, надають кожній особі безоплатну первинну правову допомогу та доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України.
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області знаходиться за адресою: м. Житомир, Майдан Соборний, 1 тел.: (0412) 42-23-12.


Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)