Про медичні огляди і атестацію робочих місць говорили представники Управління Держпраці у Житомирсьій області на семінарі в обласному учбово-курсовому комбінаті ЖКГ

дата публікації 07.05.2018

Фахівці відділів з питань експертизи умов праці і гігієни праці Управління Держпраці у Житомирській області провели семінар для посадових осіб і спеціалістів організацій, установ, підприємств різних форм власності міста Житомира, які проходять навчання з охорони праці на базі ОКП «Обласний учбово-курсового комбінат ЖКГ» Житомирської обласної ради.

Під час заходу розглянуті питання: атестація робочих місць за умовами праці, пільги та компенсації, що передбачаються за результатами атестації; проведення медичних оглядів і санітарно-гігієнічні заходи профілактики професійних захворювань.

Ярослав Карпенко, головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління повідомив, що для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах, доплат до тарифної ставки (посадового окладу), щорічну додаткову відпустку за роботу у важких та шкідливих умовах праці, скорочену тривалість робочого тижня, отримання молока чи інших рівноцінних харчових продуктів необхідно провести атестацію робочого місця за умовами праці. Атестація робочого місця проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності та господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих. Атестація проводиться згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року №442 та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими Міністерством праці України та Головним державним санітарним лікарем України 1 вересня 1992 року. Відповідно до зазначеного Порядку, атестація має проводитися не рідше одного разу на 5 років.

В свою чергу, Тетяна Домалевська лікар з гігієни праці Управління зауважила, що особливе значення у профілактиці професійних захворювань відводиться медичним оглядам, ранньому виявленню хвороб пов'язаних з професійною діяльністю, диспансерному нагляду та своєчасному і якісному лікуванню хворих. Проведення медогляду працівників - важлива складова охорони праці на підприємстві. Наголошено, що попередній медичний огляд проводиться під час приймання працівника на роботу з метою визначення стану здоров’я працівника і реєстрації вихідних об’єктивних показників здоров’я та можливості виконання, без погіршення стану здоров’я, професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу. В свою чергу, періодичний медичний огляд проводиться з метою своєчасного виявлення ранніх ознак професійних і виробничо-зумовлених захворювань, динамічного спостереження за станом здоров’я, вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в даних умовах, розробка індивідуальних та групових лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів працівникам групи ризику, проведення відповідних оздоровчих заходів.

У підсумку, присутнім запропоновано звертатись до фахівців Управління Держпраці у Житомирській області з приводу будь-яких питань, що належать до компетенції Управління.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)