Визначено механізм атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу

дата публікації 07.09.2018

4 вересня 2018 року у номері № 67 Офіційного вісника України опубліковано наказ Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу» від 29.05.2018 № 784/1012, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.08.2018 за № 905/32357.

Порядок атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу (далі - Порядок) встановлює механізм атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу.

Згідно з п.4 Порядку, атестація лабораторій є складовою системи забезпечення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та здійснюється з метою забезпечення ефективності дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці.

Для визнання лабораторії атестованою уповноважений представник лабораторії (фізична особа - підприємець) особисто або рекомендованим листом подає до Держпраці або її територіального органу:
1) заяву про визнання лабораторії атестованою на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу;
2) перелік факторів виробничого середовища та трудового процесу, які досліджуватиме лабораторія;
3) відомості про засоби вимірювальної техніки для виконання досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу;
4) відомості про придбання лабораторією реактивів для дослідження відповідних факторів виробничого середовища і трудового процесу;
5) відомості про кадрове забезпечення лабораторії;
6) копії документів, що підтверджують право власності або користування приміщеннями, в яких розміщується лабораторія.

У разі, якщо лабораторія акредитована Національним агентством з акредитації України на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій», приймається лише заява та копія атестата про акредитацію.

Вказаним Порядком передбачено направлення територіальним органом Держпраці інформації про прийняті документи до Держпраці для формування інформаційного переліку лабораторій, атестованих на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу (далі - інформаційний перелік). Держпраці формує інформаційний перелік, до якого у строк не пізніше 10 робочих днів з дати реєстрації таких документів вноситься інформація про атестовану лабораторію. Після чого, інформація про атестовані лабораторії розміщується на офіційному веб-сайті Держпраці.

Представникам лабораторій!
Прийом та реєстрація документів для визнання лабораторії атестованою здійснюється відділом з питань гігієни праці Управління Держпраці у Житомирській області та передбачає наступні етапи:
1. Приймання документів та їх реєстрація в журналі обліку заяв;
2. Перевірка документів на комплектність.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)