На підприємстві в Овруцькому районі виявили порушення умов та термінів зберігання аміачної селітри

дата публікації 10.09.2020

Протягом серпня 2020 року, за дорученням Уряду, по всій Україні фахівці Держпраці спільно з іншими контролюючими та правоохоронними органами перевірили суб’єктів господарювання, які зберігають аміачну селітру для застосування на підприємствах будь-якої галузі, а також використовують її для виготовлення кальцієвої селітри і комплексних мінеральних добрив.

Аміачна селітра є одним з найважливіших добрив у сільському господарстві. Однак також її використовують як вибухівку. Неодноразово пожежа і вибух селітри призводили до загибелі людей. Так, причиною потужного вибуху у морському порту ліванської столиці – Бейруті, внаслідок якого щонайменше 78 осіб загинули і майже 4 тисячі осіб отримали поранення, стала саме аміачна селітра для сільського господарства.

У рамках виконання доручення Уряду, інспектори Управління Держпраці у Житомирській області здійснили 19 позапланових перевірок у 17 суб’єктів господарювання Житомирщини. Фахівці перевірили умови та терміни зберігання аміачної селітри, проведення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки, наявність плану локалізації і ліквідації аварій, проектної документації на склади, визначення та позначення класу вибухонебезпечних зон, використання електроустаткування у вибухозахищеному виконанні, наявність та працездатність систем вентиляції, застосування пристроїв блискавкозахисту і захисного заземлення будівель, споруд та устаткування, проведення атестації робочих місць за умовами праці, проходження працівниками спеціального навчання та інше.

На сьогоднішній день, на 5 підприємствах на території Житомирської області інспектори виявили аміачну селітру, яку зберігали у мішках біг-бегах. З них: у 1 суб’єкта господарювання в Овруцькому районі виявили порушення Правил охорони праці при переробці та зберіганні аміачної селітри насипом, зокрема, аміачна селітра на даному підприємстві зберігалась без регулювання температури і вологості повітря (на відкритому повітрі) більше 15 діб, а працівники підприємства, які були зайняті на роботах зі зберігання аміачної селітри, не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці. У зв’язку з виявленням зазначених порушень, фахівці Управління Держпраці попередили керівника підприємства про необхідність негайного зупинення зберігання аміачної селітри та невідкладного виконання припису щодо усунення порушень законодавства про охорону праці.

Пресслужба Управління Держпраці у Житомирській області

АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)