Спеціаліст Управління Держпраці надав фахові рекомендації з питань проведення навчання та інструктажів з охорони праці

дата публікації 11.10.2018

10 жовтня 2018 року головний державний інспектор відділу гірничого нагляду Управління Держпраці у Житомирській області Андрій Зайцев надав фахові рекомендації ФОП Паша С. Б. (м. Коростишів) щодо організації і проведення навчання та інструктажів з охорони праці.

Під час заходу фахівець Управління Держпраці зазначив, навчання та інструктаж з питань охорони праці має проводиться з усіма працівниками під час їх трудової діяльності, незалежно від форми власності і видів діяльності підприємства. Крім того, з урахуванням специфіки виробництва, керівник розробляє і затверджує відповідні Положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці, формує плани-графіки проведення цієї роботи, з якими повинні бути ознайомлені всі працівники.

Перед перевіркою знань з охорони праці проводять заняття, лекції, семінари та консультації. Особам, які під час перевірки знань з охорони праці виявили задовільні результати, видається посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці. При незадовільних результатах перевірки знань з питань охорони праці працівники протягом одного місяця повинні пройти повторне навчання й повторну перевірку знань. При цьому роботодавець має право притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності (винести догану), оскільки, відповідно до ст. 14 Закону України «Про охорону праці», кожен працівник повинен знати та виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці.

Окремо держінспектор звернув увагу підприємця на вимоги щодо організації проведення інструктажів з питань охорони праці та детально зупинився на видах інструктажів.

У підсумку, Андрій Зайцев особливо наголосив, що допускати до роботи працівників, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці категорично заборонено, оскільки це збільшує ризик виникнення нещасних випадків або аварій на виробництві.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області


АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)