Державні службовці Управління Держпраці у Житомирській області ознайомились з особливостями заповнення та подання електронних декларацій

дата публікації 12.09.2017

У рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, 11 вересня 2017 року головний спеціаліст з питань протидії корупції Управління Держпраці у Житомирській області Анастасія Романюк провела навчання щодо заповнення та подання електронних декларацій у 2018 році відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Анастасія Романюк детально ознайомила присутніх із особливостями електронного декларування, розповіла про процедуру заповнення електронних декларацій, про обсяги декларування і відповідальність декларантів за неподання декларації, невчасне її подання, умисне приховування даних, а також навела приклади щодо декларування.

Більшість цікавила процедура заповнення окремих розділів щорічної декларації, яка охоплює попередній рік. Фахівець нагадала, щорічна електронна декларація за 2017 рік налічуватиме 16 розділів і подаватиметься посадовцями з 01 січня до 01 квітня 2018 року. Окрім особистих даних у декларації суб’єкт декларування має зазначити ще інформацію про членів сім’ї.

Відповідно до Роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, членом сім'ї суб'єкта декларування є дружина або чоловік, навіть за умови їхнього фактичного окремого проживання. Крім того членом сім'ї є будь-яка інша особа, якщо одночасно наявні такі три ознаки: спільне проживання з декларантом, ведення спільного господарства, а також взаємні права та обов'язки, які мають характер сімейних. Це визначення виключає, наприклад, спільну оренду нерухомості за відсутності сімейних відносин.

Членом сім'ї може бути як родич декларанта – наприклад, дитина чи батьки – так і співмешканець. Таким чином, інформація про родичів декларанта (навіть близьких), які проживають окремо від нього – у декларації не зазначається, оскільки їх не вважають за Законом членами сім'ї. Так само для того, щоб особу вважали членом сім'ї, недостатньо спільної реєстрації місця проживання за однією адресою – визначальним знову є наявність зазначених вище ознак.

«Якщо станом на 31 грудня будуть наявні всі три ознаки – потрібно декларувати таку особу як члена сім'ї у щорічній декларації», - зазначила Анастасія Романюк.

На питання чи може член сім’ї не дати інформацію про себе спеціаліст Держпраці відповіла, що Закон дозволяє членам сім'ї відмовляти в наданні інформації. Проте слід памятати, що якщо хоча б одне поле в декларації позначено як «член сім'ї відмовився надавати інформацію», така декларація повинна пройти повну перевірку, під час якої НАЗК перевірить усі дані – як про суб'єкта декларування, так і про члена сім'ї.

Не оминуло уваги і питання декларування майна. Фахівець наголосила, що потрібно обов’язково вказати у електронній декларації всі необхідні відомості та права на майно, навіть якщо декларант не є його власником, а лише орендує чи проживає там на безоплатній основі.

Далі Анастасія Романюк ознайомила з відповідальністю за порушення вимог фінансового контролю, зокрема:
1. за невчасне подання без поважної причини передбачено адміністративну відповідальність (штраф від 850 до 1700 гривень);
2. умисне неподання декларації тягне за собою кримінальну відповідальність;
3. за подання завідомо недостовірних відомостей в декларації стосовно майна вартістю менше 100 прожиткових мінімумів (160 тисяч гривень) – дисциплінарна відповідальність, майна вартістю 100-250 прожиткових мінімумів (з 1 січня 2017 року – 160-400 тисяч гривень) – передбачена адміністративна відповідальність (штраф від 17 до 42,5 тисяч гривень), а стосовно майна вартістю більше 250 прожиткових мінімумів (400 тисяч гривень) – кримінальна відповідальність (штраф від 42,5 до 51 тисяч гривень, або громадські роботи, або позбавлення волі до двох років, а також позбавлення права займати відповідні посади).

Окремо спеціаліст зауважила, що відповідальність за зазначення в декларації недостовірних відомостей настає лише за умисне подання недостовірних відомостей. Тобто описки і ненавмисні помилки каратися не будуть. До того ж, у декларанта є право подати виправлену декларацію один раз упродовж 7 календарних днів після подання первинної декларації. Після цього строку декларант теж може внести виправлення – але лише після повідомлення про це НАЗК і отримання відповідного дозволу.

Завершила захід Світлана Возна, заступник начальника Управління Держпраці у Житомирській області, яка вкотре наголосила на недопустимості проявів корупції, чіткому дотриманні кожним співробітником Управління своїх посадових обов’язків та етики державного службовця.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)