Після наданих інспектором праці роз’яснень з 14 працівниками, які працювали на умовах цивільно-правових договорів офіційно оформлено трудові відносини

дата публікації 12.10.2018

На виконання розпорядження Уряду № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» 28 вересня 2018 року інспектор праці Управління Держпраці у Житомирській області разом з соціальними партнерами зустрівся з трудовим колективом Житомирського ВЖРЕПу для надання інформаційно-роз’яснювальної допомоги щодо практичного застосування вимог трудового законодавства.

Фахівці Управління Держпраці та Пенсійного Фонду звернули увагу на умови та порядок зарахування страхового стажу, залежність розміру заробітної плати на майбутню пенсію, періоди для визначення права на призначення пенсії. Поінформували про вимоги трудового законодавства в частині оформлення трудових відносин, ризики та наслідки незадекларованої праці, відмінність цивільно-правових договорів від трудових та інше.

Інспектор праці Володимир Первушин провів детальну роз’яснювальну роботу з представниками комунальної установи та його керівництвом, під час якої наголосив на необхідності належного оформлення трудових відносин з працівниками, акцентувавши увагу на їх принципових відмінностях від залучення до виконання робіт на умовах цивільно-правових договорів, а також перевагах трудових відносин як для роботодавця, так і для працівників.

Після отриманих роз’яснень, не чекаючи інспекційного відвідування та штрафних санкцій за порушення трудового законодавства, на початку жовтня керівник комунальної установи уклав трудові договори з 14 найманими працівниками, які до цього працювали на умовах цивільно-правових договорів.

Довідково.
Допуск працівника до роботи без офіційного працевлаштування – заборонено! Штраф за таке порушення становить 111 690 гривень за кожного працівника щодо якого буде встановлено порушення.

Офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

Якщо Ваші трудові права порушують і роботодавець відмовляється Вас офіційно працевлаштувати, Управління Держпраці у Житомирській області нагадує про можливість звернутись особисто до фахівців Управління Держпраці або залишити повідомлення про незадекларовану працю:
- у скринці для листів - повідомлень про незадекларовану працю
Дана поштова скринька розміщена, безпосередньо, у приміщенні Управління Держпраці у Житомирській області за адресою: м. Житомир, вул. Шевченка, 18-А (на 1-му поверсі)
- онлайн на головній сторінці сайту Управління Держпраці, за допомогою кнопки «повідомити про незадекларовану працю»

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області


АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)