На тему атестації робочих місць за умовами праці говорили у ТОВ «АГРОПІДПРИЄМСТВО «ПОЛІССЯ»

дата публікації 14.08.2018

13 серпня 2018 року, на базі товариства «Агропідприємство «Полісся» головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Біденко провів семінар на тему атестації робочих місць за умовами праці для посадових осіб і працівників підприємства.

Інспектор поінформував учасників семінару, що правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони і гігієни праці. Списки №1 і №2 виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджені постановою КМУ від 24.06.2016 №461. Списки виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників у яких дає право на щорічні додаткові відпустки затверджені постановою КМУ від 17.11.1997 №1290, додаток 1. Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджений постановою КМУ від 21.02.2001 №163.

Сергій Біденко наголосив, під час укладання трудового договору роботодавець зобов’язаний проінформувати працівника під розписку про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах. Для виконання цих вимог необхідно провести цілий комплекс досліджень, установити наявність чи відсутність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів. Такі дослідження проводяться в рамках атестації робочих місць за умовами праці.

На завершення, головний державний інспектор відповів на запитання працівників товариства і додатково запропонував присутнім звертатись до фахівців Управління Держпраці у Житомирській області з приводу будь-яких питань, які належать до компетенції Управління.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)