Фахівець Управління Держпраці ознайомив представників підприємств Житомирської області з порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці

дата публікації 14.09.2018

13 вересня 2018 року, спеціаліст Управління Держпраці у Житомирській області провів семінар з посадовими особами і представниками 8 підприємств Житомирської області, що проходять навчання з питань охорони праці на базі ОКП «Обласний учбово - курсовий комбінат ЖКГ» Житомирської обласної ради.

Під час заходу фахівець надав роз’яснення щодо періодичності і порядку проведення атестації робочих місць, переліку робочих місць, на яких необхідно проводити атестацію, а також стосовно пільг та компенсації за роботу в шкідливих умовах праці.

Головний державний інспектор Ярослав Карпенко зазначив, що атестація робочих місць за умовами праці проводиться відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, а відповідно до змін, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 року №741, атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років. До складу комісії включається уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а в разі відсутності профспілкової організації - уповноважена найманими працівниками особа. Атестація проводиться на робочих місцях, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їх нащадків як тепер, так і в майбутньому. Власне, перелік робочих місць, що підлягають атестації, також визначає атестаційна комісія підприємства, а результати атестації використовуються підприємствами і організаціями для здійснення заходів щодо поліпшення умов праці, а також для встановлення пільг і компенсацій, передбачених чинним законодавством України. Також інспектор звернув увагу на те, що з 1 березня 2018 року, відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 18.12.2017 № 1022-р, втратила чинність Постанова Держкомпраці від 16.12.1987 р. № 731/П13 «Про порядок безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам і службовцям, які зайняті на роботах з шкідливими умовами праці» та Правила безоплатної видачі лікувально-профілактичного харчування, затверджені Держкомпраці у 1977 році.

За словами Ярослава Карпенка, хоча вищезазначений Порядок скасовано, вимоги щодо обов’язкового надання молока за роботу у важких та шкідливих умовах праці залишаються, адже згідно із статтею 166 Кодексу законів про працю України на роботах з шкiдливими умовами працi працiвникам видаються безплатно за встановленими нормами молоко або iншi рiвноцiннi харчовi продукти. Також відповідно до статті 7 Закону України «Про охорону праці» працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації.

На завершення, представник Управління Держпраці відповів на запитання учасників семінару і додатково запропонував присутнім звертатись до фахівців Управління Держпраці у Житомирській області з приводу будь-яких питань, які належать до компетенції Управління.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)