Інспектори Управління Держпраці перевіряють громадські заклади Житомирської області на дотримання вимог законодавства про охорону праці

дата публікації 17.05.2018

За дорученням прем’єр міністра України, на території Житомирської області тривають перевірки громадських закладів, торгівельних підприємств, культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів, дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, закладів охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням, які направлені на запобігання настанню нещасних випадків та аварійних ситуацій на об’єктах з масовим перебуванням людей.

Протягом перших двох тижнів травня 2018 року головні державні інспектори Управління Держпраці у Житомирській області перевірили чи відповідають вимогам законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки приміщення торгівельних мереж по вул. Вітрука, 9 у місті Житомирі.

Так, за результатами перевірки ТОВ «Н.С.К. СІТІ», яке надає в оренду нерухоме майно, зокрема приміщення мережевому магазину «Фуршет» та іншим торгівельним точкам, посадові особи Управління Держпраці виявили 25 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Суб’єкт господарювання експлуатує електричне устаткування електричних станцій та мереж, технологічне електрообладнання без одержання необхідної дозвільної документації. Також відсутні протоколи високовольтних випробувань трансформаторної підстанції та опору ізоляції кабелів напругою вище 1000В, відсутній електротехнічний персонал з відповідною групою з електробезпеки, не проведено лабораторне випробування на перевірку для подальшої експлуатації засобів захисту тощо.

В свою чергу, у ТОВ «Олді-Житомир» інспектори Управління Держпраці виявили 17 порушень з охорони праці, серед яких виконання робіт на висоті понад 1,3 м, використання автонавантажувачів без наявних відповідних декларацій, експлуатація обладнання деревообробної промисловості, здійснення виробничої діяльності без відповідних дозвільних документів. Крім того, у приміщенні будівельного маркету «ОЛДІ» не проводиться посвідчення стану безпеки електроустановок споживачів, не складено паспорт на газове господарство, не розроблено графіки технічного огляду, обслуговування та ремонту об’єктів системи газопостачання та ін.

Посадові особи Управління Держпраці видали керівництву обох підприємств обов’язкові до виконання приписи із вказаними порушеннями вимог нормативно-правових актів і зобов’язали усунути порушення у строки, визначені законодавством України.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)