Превентивні заходи з охорони праці – ефективність профілактичної роботи виробничого травматизму та промислової безпеки

дата публікації 18.01.2018

Фахівці Управління Держпраці у Житомирській області у своїй роботі велику увагу приділяють здійсненню превентивних заходів, зокрема, надають консультації, проводять тематичні семінари, наради, лекції, приймають участь у перевірці знань з охорони праці тощо. Окрім загальних питань з охорони праці, актуальних для всіх суб’єктів господарювання області, інспектори Управління Держпраці завжди враховують специфіку окремого підприємства і проводять превентивні заходи, актуальні саме для нього.

Так, з початку 2018 року головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці вже зустрілись з керівниками і працівниками Житомирського заводу продовольчих товарів, Житомирського заводу огороджувальних конструкцій, ПП «ПАТП-2007», Житомирської обласної автомобільної школи ВСА, комунальних підприємств «ВЖРЕП №14» та «ВЖРЕП №9». В свою чергу, фахівці відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки надали роз’яснення представникам ТОВ «Котлозавод «Крігер», ТОВ «Челме-Україна», ТОВ ВТП «Бутон», Новоборівського ЖКП, ЛВДС «Новоград-Волинський» ТОВ «Прикарпатзахідтранс» та ФОП Смоляр В. О., а інспекторський склад відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці провели наради з трудовим колективом ТОВ «БКФ» і ФОП Біденко С. М.

Під час заходів обговорювали вимоги до безпечної експлуатації машин, механізмів підвищеної небезпеки, водогрійних котлів, посудин, що працюють під тиском, обладнання АЗС, вантажопідіймальних кранів та їх складових частин, ліфтів, правила охорони праці на автомобільному транспорті, правила безпечної роботи з інструментом та пристроями, безпечне виконання робіт з електроінструментом, електрообладнанням, функціонування на підприємствах системи управління охороною праці та інше.

Та не дивлячись на роботу, що проводиться, як працівниками Управління Держпраці, так і керівниками підприємств, установ та організацій, на жаль, ризик травмування на багатьох робочих місцях залишається доволі високим і нещасні випадки все ж трапляються. Тому на тему дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві говорили під час кожного з вищезазначених заходів.

За результатами проведених превентивних заходів керівникам підприємств надали відповідні рекомендації та наголосили на необхідності виконання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки.

Слід зазначити, подібні заходи мають вкрай позитивний вплив на стан охорони праці та промислової безпеки в області. Водночас нагадуємо, забезпечення належного рівня роботи з питань охорони праці на кожному підприємстві, установі, організації має стати справою честі для всіх роботодавців, адже безпечні умови праці – це життя та здоров’я працівників та підвищення рентабельності підприємства.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області




АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)