Перша колегія Управління Держпраці у Житомирській області

17 лютого відбулось засідання колегії Управління Держпраці у Житомирській області за участю представників виконавчої влади та місцевого самоврядування Житомирщини.

Зокрема, участь у колегії взяли представники Житомирської міської ради, Житомирської обласної державної адміністрації, Громадської ради при Житомирській ОДА, обласної ради Профспілки працівників соціальної сфери, Правління Об’єднання організацій роботодавців Житомирської області, Правління Житомирської міської організації роботодавців, а також керівники підприємств, де протягом 2015 року сталися нещасні випадки зі смертельними наслідками.

Під час засідання проаналізували діяльність Управління у 2015 році, обговорили основні проблеми і перспективи у сфері охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, окреслили плани на 2016 рік.

У своєму виступі Начальник Управління Сергій Сечін розповів про найважливіші цілі і завдання, які зараз стоять перед Управлінням Держпраці у Житомирській області.

«На сьогоднішній день проблемою є зменшення за 2015 рік на 13 відсотків кількості працюючих, тому Управління закликає представників виконавчої влади та місцевого самоврядування об’єднати свої сили і разом зупинити цю негативну тенденцію. В свою чергу, є позитивні результати у зменшенні відсотку нещасних випадків на виробництві і випадків зі смертельними наслідками (- 11% та - 47% відповідно), а також завдяки інспекторській діяльності Управління, станом на 15 лютого 2016 року, було зменшено заборгованість з заробітної плати на 4,6 млн. грн.», - зазначив начальник Управління.

У ході засідання перед учасниками і гостями виступив начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Самойленко Т.П., який проінформував про подальше вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки, охорони праці. В свою чергу, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Молодковець І.А. звернула увагу присутніх на питання, що стосуються подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері додержання законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення. Зокрема, фахівець підкреслила болюче питання щодо легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення.

«Не укладаючи трудові договори, отримуючи заробітну плату «у конвертах» працівники втрачають право на соціальний захист згідно з нормами законодавства про відповідні види загальнообов’язкового державного соціального страхування», - зауважив начальник Управління.

У ході колегії різні позиції і пропозиції висловили й соціальні партнери Управління. Зокрема, голова Правління Житомирської міської організації роботодавців Оніщук О. В. висвітлив ситуацію у малому і середньому бізнесі, а заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації Бойм С.М. звернулася до Держпраці з проханням посилити саме контролюючу і наглядову діяльність Управління.

Далі завідувач сектору розслідування, аналізу, обліку аварій і виробничого травматизму Павлюк М.В. доповів про стан виробничого травматизму на підприємствах Житомирської області. Крім того, було заслухано представників підприємств, де протягом 2015 року сталися нещасні випадки зі смертельними наслідками. Керівники з власного досвіду зауважили, що найчастіше нещасні випадки відбуваються з працівниками, у яких стаж роботи не менше 10 років, а це говорить про те, що кожен працівник має не тільки вчасно проходити навчання та інструктажі, але й бути самосвідомою і дисциплінованою людиною.

Голова колегії подякував представників підприємств за співпрацю, а також за помітні результати щодо зменшення порушень.

«Подальша робота Управління Держпраці у Житомирській області також буде спрямована на системне проведення превентивних заходів, з метою максимального запобігання травматизму, створення безпечних і нешкідливих умов праці та дотримання законодавства про працю», - наголосив Сергій Сечін.


Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області

м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

КОНТАКТИ
Email: ohoronaty@ukr.net
Телефон: (0412) 34-68-70
Факс: (0412) 34-68-70