Голова Держпраці Роман Чернега взяв участь у засіданні колегії Управління Держпраці у Житомирській області

дата публікації 19.10.2017

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, 18 жовтня 2017 року, взяв участь у засіданні колегії Управління Держпраці в Житомирській області.

На засіданні були присутні начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін, члени колегії Управління Держпраці у Житомирській області, посадові особи Управління, ДП «Житомирський ЕТЦ» Держпраці, Житомирської профспілкової організації працівників державних установ, Житомирської обласної державної адміністрації, міської ради, а також представники підприємств, де стались нещасні випадки протягом звітного періоду.

На колегії підбили підсумки роботи Управління за 9 місяців поточного року, окреслили перспективи подальшої діяльності та узгодили план роботи на майбутнє.

«Пріоритетом у роботі залишається процес детінізації доходів і легалізація трудових відносин. Кожна людина має знати про перспективи і переваги офіційного працевлаштування і розуміти всі ризики та наслідки, які виникають при отриманні зарплати «у конверті» та неофіційному працевлаштуванні. Також, ми намагаємось виробити нову концепцію охорони праці, яка ґрунтуватиметься на культурі трудових відносин», – зазначив на початку засідання Роман Чернега.

«Постійний моніторинг діяльності Управління є фундаментом подальшого вдосконалення роботи за напрямками здійснення державного нагляду в майбутньому», – додав начальник Управління, Сергій Сечін.

Проаналізувавши стан травматизму в області, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, прослідковується зменшення кількості травмованих осіб (-12), кількості нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов’язаних з виробництвом (-1). Найбільш травмонебезпечними галузями економіки у Житомирській області стали соціально-культурна сфера і будівництво та промисловість будматеріалів. Аналіз причин нещасних випадків показує, що основною причиною травматизму є упущення в організації охорони праці на підприємствах області з боку роботодавців та нехтування працюючими особистою безпекою. Як наслідок, більшість нещасних випадків, в тому числі і смертельних, сталися внаслідок порушення трудової і виробничої дисципліни, невиконання посадових обов’язків, вимог інструкцій з охорони праці та особистої необережності потерпілих.

До участі у засіданні колегії запросили керівників підприємств, де сталися нещасні випадки. Про вжиті заходи щодо усунення причин настання нещасного випадку доповів заступник голови Баранівської міської ради Василь Савчук. Нагадаємо, 20 липня 2017 року у річці Случ потонув електрик Баранівської міської ради, який самовільно залишив робоче місце без дозволу керівника. Заступник голови міськради повідомив, що всі заходи щодо усунення причин настання нещасного випадку, запропоновані фахівцями Управління, виконані у визначені терміни, поінформував про створення Баранівської об’єднаної територіальної громади, про значне розширення штату та введення посад інженера з охорони праці та інспектора праці.

У своїй доповіді Вадим Степанчук, перший заступник начальника Управління Держпраці у Житомирській області, повідомив, що протягом 9 місяців 2017 року інспекторами Управління Держпраці проведено 1091 перевірки дотримання законодавства з охорони праці, під час яких виявлено 5126 порушень. Також він звернув увагу на проблемні питання пов’язані з наглядовою діяльністю у сфері охорони праці і промислової безпеки та причинами травматизму, зокрема наголосив на тому, що дедалі гострішого значення серед причин смертельного травматизму набуває свідоме порушення безпечної роботи працівниками, залучення суб’єктами господарювання громадян до виконання робіт підвищеної небезпеки на умовах цивільно-правового договору, що в подальшому призводить до трагічних випадків.

«На підприємствах України гине не менше працівників ніж військових у зоні проведення бойових дій. У порівняння, за інформацією Міноборони у першому півріччі 2017 року в зоні проведення АТО загинуло близько 120 військових, в тей час коли на підприємствах України смертельно травмовано 158 чоловік», - наголосив Вадим Степанчук.

Далі заступник начальника Управління Світлана Возна зупинилась на результатах перевірок щодо додержання законодавства про працю та зайнятості населення. Так, протягом 9 місяців поточного року спеціалісти Управління здійснили 733 перевірки дотримання трудового законодавства. Порушення законодавства про працю були зафіксовані у 58,4% випадків. Також фахівцями Управління Держпраці здійснено 286 перевірок щодо дотримання квоти працевлаштування інвалідів та подачі звітності до Фонду інвалідів, виявлено 149 порушень у 141 суб'єктів господарської діяльності. На виконання приписів державних інспекторів праці погашено 823,7 тис. грн. заборгованої заробітної плати працівникам підприємств області.

Про стан взаємодії Управління з органами місцевого самоврядування щодо питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю доповів Володимир Первушин, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління.

«У Житомирській області триває робота в напрямку децентралізації функцій державної влади. Між Управлінням Держпраці у Житомирській області та громадами налагоджена тісна співпраця, зокрема, щодо надання роз’яснень та консультацій з повноважень інспекторів праці. Наразі вже 10 громад Житомирщини ввели посаду інспектора праці у свій штат», - повідомив фахівець.

Підсумовуючи питання, які стосуються додержання законодавства про працю, Роман Чернега підкреслив виняткову роль інспекторів праці у вирішенні питань, що сьогодні є надзвичайно важливими для суспільства: забезпечення повної і своєчасної виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, належне оформлення трудових відносин і зазначив: «Наразі триває робота по забезпеченню посвідченнями інспекторів праці в органах місцевого самоврядування для подальшого державного контролю за додержанням законодавства про працю. Кількість інспекторів праці «на місцях» зростатиме».

У ході засідання перед учасниками і гостями виступив начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Тарас Самойленко, який проінформував про стан здійснення ринкового нагляду Управлінням. В свою чергу, головний державний інспектор відділу АПК та СКС Максим Соков повідомив про стан готовності навчально-виховних закладів Житомирської області до роботи в осінньо-зимовий період.

Із запланованованих чотирьох заходів державного нагляду районних відділів освіти щодо дотримання вимог безпеки у навчальних закладах та їх готовності до нового навчального року і безпечного функціонування в осінньо-зимовий період проведено лише дві планові перевірки, а саме: Радомишльський та Попільнянський районні відділи освіти. У зв'язку з ліквідацією, як юридичних осіб, відділів освіти Лугинської РДА та Брусилівської РДА проведення планових заходів стало неможливим, оскільки навчальні заклади були передані під керування нових відділів створених при територіальних громадах. Під час проведення перевірок навчальних закладів Попільнянського та Радомишльського районних відділів освіти було виявлено 91 порушення вимог нормативно правових актів з охорони праці і промислової безпеки. За результатами проведених заходів керівникам виданні обов'язкові до виконання приписи, до адміністративної відповідальності притягнуто 4 посадових осіб.

Також Максим Соков звернув увагу, що у зв’язку з втратою чинності «Правил будови та безпечної експлуатації парових котлів, що працюють під тиском не більше 0,07 МПа (0,7 кгс/см2), водогрійних котлів та водопідігрівачів з температурою води не вище 115 градусів цельсія» посадовими особами Управління Держпраці у Житомирській області спостерігається негативна тенденція, пов’язана із різким збільшенням випадків несвоєчасного проведення регламентних робіт та технічного обслуговування котельного устаткування, а саме подібні котли найчастіше використовують у навчальних та дошкільних закладах освіти.

Наприкінці присутні отримали змогу поновити знання з питань попередження проявів корупції, а саме: Анастасія Романюк, головний спеціаліст з питань протидії корупції, надала роз’яснення з приводу адміністративної відповідальності за порушення вимог, заборон та обмежень, передбачених у Законі України «Про запобігання корупції».

Заслухавши всі виступи доповідачів, Роман Чернега наголосив, що попереду ще багато роботи щодо формування справжньої довіри до органів державної влади та забов’язав фахівців Управління Держпраці посилити роз’яснювальну роботу серед населення, суб’єктів господарювання, працівників органів місцевого самоврядування щодо нового порядку здійснення нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, профілактики виробничого травматизму і всебічного дотримання вимог чинного законодавства.

На що начальник Управління Сергій Сечін запевнив: «Подальша робота Управління Держпраці у Житомирській області й надалі буде спрямована на проведення профілактичної роботи, до якої будуть залучені представники органів влади, роботодавців та громадськості області, і яка, у підсумку, впевнений суттєво покращить стан трудових відносин і охорони праці на підприємствах Житомирщини».

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)