Інспектор управління Держпраці звернув увагу на порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці

дата публікації 19.10.2020

Інспектор відділу з питань експертизи умов праці Ярослав Карпенко провів семінар з посадовими особами і спеціалістами підприємств Житомирської області, що проходять навчання з питань охорони праці на базі ОКП «Обласний учбово-курсовий комбінат ЖКГ» Житомирської обласної ради. Під час заходу інспектор звернув увагу на питання своєчасного проведення атестації робочих місць за умовами праці, пільги та компенсації, що передбачаються за її результатами, а також на застосування списків виробництв №1 та №2.

За словами фахівця атестація робочих місць за умовами праці проводиться атестаційною комісією не рідше ніж один раз на п’ять років. Правовою основою для її проведення є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони, гігієни праці та Списки пільгових професій та посад №1 та №2. Тобто, наявність робіт, професій у списках №1 та №2 є обов'язковою підставою для проведення атестації.

Результати проведеної атестації робочих місць використовуються для гігієнічної оцінки умов праці працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, для визначення їх права на скорочену тривалість робочого тижня, на пенсію за віком на пільгових умовах, щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, безкоштовне забезпечення працівників лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами.

Окремо Ярослав Карпенко нагадав про необхідність приведення у відповідність до чинного Класифікатора професій найменувань професій та посад.

Пресслужба Управління Держпраці у Житомирській області

АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)