Вступний інструктаж з питань охорони праці на підприємстві: хто проводить та хто має проходити

дата публікації 20.01.2020

Більшість людей не менше третини свого життя проводять на роботі. Тому від того як організоване їх робоче місце, наскільки продумані їх дії залежить якість виконання службових обов’язків, безпека та навіть настрій працівників. Працівники під час прийняття на роботу та періодично повинні проходити на підприємстві інструктажі з питань охорони праці, надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.

За характером і часом проведення інструктажів з питань охорони праці поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий.

Розглянемо деякі нюанси проведення вступних інструктажів з питань охорони праці на підприємстві, зокрема, хто має проводити ці інструктажі та хто повинен їх проходити.

У пункті 6.3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці визначено хто на підприємстві має проходити вступний інструктаж:
- усі працівники, яких беруть на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;
- працівники інших організацій, які прибули на підприємство і безпосередньо беруть участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємств;
- учні та студенти, які мають проходити на підприємстві трудове або професійне навчання;
- ескурсанти (учасники екскурсії на підприємство).

Вступний інструктаж з питань охорони праці проводиться в кабінеті охорони праці або спеціально обладнаному для цього приміщенні. Програму і тривалість інструктажу розробляє служба охорони праці, в багатьох випадках, враховуючи особливості виробництва, розробляє і затверджує керівник підприємства. Запис про проведення вступного інструктажу робиться в спеціальному журналі, а також в документі про прийняття працівника на роботу, розписуються інструктуючий та проінструктований працівник.

Якщо керівник служби охорони праці відсутній, вступний інструктаж з питань охорони праці має провести роботодавець (керівник підприємства).

Якщо за певних обставин вступний інструктаж для нових працівників не проводився, то він обов’язково має бути проведений роботодавцем.

Сергій ШВЕЦЬ,
головний державний інспектор відділу гірничого нагляду
Управління Держпраці у Житомирській області

АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)