У ТЦ «Фуршет» міста Коростишів фахівці Управління Держпраці і Пенсійного фонду надавали роз’яснення щодо переваг офіційного працевлаштування

дата публікації 21.12.2017

Наталія Феськова, інспектор праці Управління Держпраці у Житомирській області спільно з представником Пенсійного фонду України у Коростишівському районі провели роз’яснювальну роботу щодо дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, переваг легалізації трудових відносин та заробітної плати з роботодавцями і працівниками торгівельного центру «Фуршет» (м. Коростишів).

Фахівці пояснили, що у більшості випадків особи, які влаштовуються на роботу неофіційно і вимушені працювати на умовах, запропонованих роботодавцем, не усвідомлюють негативних наслідків для себе у подальшому. Таким працівникам, як правило, не надаються законні вихідні дні, щорічні оплачувані відпустки, відпустки на навчання, не оплачуються лікарняні, включаючи по вагітності та пологах, по догляду за хворими дітьми, допомоги по безробіттю, не нараховуються пільгові пенсії, пенсії по інвалідності, не проводяться страхові виплати у разі настання нещасних випадків або професійних захворювань на виробництві. З часом працівники усвідомлюють, що вони повністю безправні перед таким роботодавцем.

«Якщо працівник офіційно не був оформлений, то довести факт роботи і неотримання зарплати дуже важко, оскільки в кадрових і бухгалтерських документах підприємства дані про такого працівника і нараховану заробітну плату відсутні», - наголосила Наталія Феськова, інспектор праці Управління Держпраці.

Окремо представник Управління Держпраці поінформувала роботодавців і працівників торгівельного центру, що на всі питання, які будуть виникати під час проведення діяльності та які стосуються повноважень Держпраці, надаватимуться вичерпні відповіді, а у разі необхідності буде надана розширена інформаційна допомога та проведена додаткова роз’яснювальна робота. Звернутись до спеціалістів Держпраці можливо особисто в Управлінні, поштою (10008, м. Житомир, вул. Шевченка 18-А), телефоном/факсом (0412-34-68-70), електронною поштою (06zt@dsp.gov.ua) або залишити повідомлення на офіційній сторінці Управління у Фейсбуці (https://www.facebook.com/zt.dsp).


Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)