На спільному засіданні у Житомирській облдержадміністрації говорили про взаємодію соціальних партнерів Держпраці у напрямку подолання незадекларованої праці

дата публікації 22.05.2018

На спільному засіданні робочої групи з питань збільшення надходжень до місцевих бюджетів та обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат були присутні: директор департаменту з питань праці Держпраці України Ігор Дегнера, заступник Голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін, заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута, керівники ГУ ПФУ, Управління Держпраці, департаменту праці та соціального захисту населення ОДА області, заступники голів райдержадміністрацій, заступники міських голів, керівники об’єднаних управлінь Пенсійного фонду, районних міських управлінь праці та соціального захисту населення та голови об’єднаних територіальних громад області.

Відкриваючи засідання, Ярослав Лагута зауважив, що забезпечення зайнятості населення, трудових прав і гарантій працівників, легалізація зайнятості і доходів – сфера спільних інтересів влади, правоохоронних і контролюючих органів, профспілок та громадських організацій. Зокрема, у напрямку подалання незадекларованої праці в області налагоджено результативну співпрацю. В районах та містах області діють робочі групи з представників органів влади, Управління Держпраці, ПФУ, ДФС та інших структур. Їх засідання та виїзні комісійні обстеження добре зарекомендували себе для роз’яснювальної роботи та виявлення незадекларованої праці.

Сергій Сечін, начальник Управління Держпраці у Житомирській області, у своєму виступі зауважив, що незадекларована праця, тобто робота працівника без оформлення трудових відносин, має виключно негативні наслідки: відсутність соціальних гарантій у громадян та надходжень до місцевих бюджетів за рахунок несплати податку з доходів фізичних осіб.

За словами очільника Управління Держпраці, сьогодні створено всі необхідні законодавчі та методичні основи, розроблені відповідні інструменти для здійснення спільної ефективної діяльності органів Держпраці, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби та місцевого самоврядування щодо виявлення незадекларованої праці. Відзначив у своєму виступі Сергій Сечін співпрацю Управління Держпраці та ГУ Пенсійного фонду та зауважив, що за результатами спільної роботи з початку поточного року в області легалізовано працю 1412 осіб.

Окремо начальник Управління Держпраці поінформував про можливість на офіційному веб-сайті відомства сповістити про факти, пов’язані з нелегальним працевлаштуванням за допомогою відповідної кнопки «повідомити про незадекларовану працю».

Також у рамках свого виступу Сергій Сечін звернувся до представників ГУ ДФС в області із закликом не ігнорувати запити Управління Держпраці та свідомо і своєчасно надавати необхідну інформацію, адже усі ми працюємо на спільний результат – забезпечення права громадян на гідні і безпечні умови праці. На що Денис Омелянчук, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Житомирській області, заперечив і пояснив, що надання необхідної інформації, зокрема, про кількість оформлених працівників законодавством не передбачено.

В свою чергу, директор департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера, вислухавши всі думки та оцінивши результати роботи у напрямку подолання незадекларованої праці зауважив, що обмін інформацією між Держпраці та Державною фіскальною службою, в першу чергу, передбачений Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295. Представник Держпраці України висловив сподівання, що невдовзі фахівці Управління Держпраці зможуть безперешкодно отримувати необхідні дані для здійснення державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю в області.

У підсумку, Ігор Дегнера вкотре звернув увагу усіх учасників заходу на те, що Держпраці не ставить за мету карати підприємця, а передусім розповісти, попередити, проконсультувати для того, щоб запобігти порушення ним законодавства про працю.

«Кожен працівник повинен мати гідний захист свого здоров’я і свого майбутнього. Тобто, і соціальний, і пенсійний, і просто гідні умови праці», - зазначив фахівець Держпраці України.

За результатами засідання прийнято відповідні протокольні рішення.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)