Інспектор праці проконсультувала підприємців і працівників Попільнянського району щодо дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

дата публікації 23.01.2018

Оксана Макогон, інспектор праці Управління Держпраці у Житомирській області провела роз’яснювальну роботу щодо дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці з підприємцями сфери торгівлі та послуг Попільнянського району Житомирської області.

Фахівець Держпраці пояснила, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року до 3723 гривень.

«З початку 2018 року роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 3723 гривень», - зазначила Оксана Макогон, інспектор праці.

Якщо заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то роботодавцю необхідно провести доплату до рівня мінімальної, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Крім того спеціаліст Управління Держпраці звернула увагу, що при обчисленні розміру заробітної плати найманого працівника, для забезпечення її мінімального розміру, не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

«Індексація заробітної плати також є державною мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає проведенню у встановленому законодавством порядку, тому її нарахування і виплата є обов’язковим», - окремо наголосила Оксана Макогон.

Цікавили людей і питання офіційного оформлення трудових відносин, відповідальності роботодавців за незадекларовану працю. На всі питання інспектор праці надала змістовні відповіді і консультації у межах своїх повноважень.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області


АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)