На колегії Управління Держпраці у Житомирській області розглянули результати розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком у ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес»

дата публікації 19.03.2018

Під час засідання колегії Управління Держпраці у Житомирській області, яке відбулось 22 березня 2018 року, члени колегії, посадовці Управління Держпраці та соціальні партнери проаналізували стан виробничого травматизму на підприємствах Житомирщини у 2017 році, визначили найбільш травмонебезпечні галузі економіки у регіоні та розглянули причини настання нещасних випадків. Особливу увагу учасники колегії приділили результатам спеціального розслідування групового нещасного випадку зі смертельним та тяжким наслідками, що стався з електрозварниками Бердичівського машинобудівного заводу «Прогрес».

«У минулому році на підприємствах Житомирщини було травмовано 109 осіб, що свідчить про зменшення рівня травматизму (у 2016 році - 129 осіб). Найбільш травмонебезпечними галузями економіки в області протягом 2017 року стали соціально-культурна сфера, а також будівельна галузь та промисловість будівельних матеріалів», - зазначив начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.

Очільник Управління зауважив, що протягом 2017 року кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов’язаних з виробництвом, у порівнянні з 2016 роком, зменшилась і становить 8 випадків. Разом з тим, з початку 2018 року Управлінням Держпраці у Житомирській області зареєстровано вже 5 смертельних випадків, пов’язаних з виробництвом.

Таке різке збільшення виробничого травматизму пов’язане з наявністю недоліків в організації охорони праці на підприємствах області, порушенням роботодавцями своїх обов’язків, передбачених законодавством, щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці своїм працівникам. Вплинуло на ситуацію і продовження дії мораторію на проведення перевірок умов праці у сферах промислової безпеки та охорони праці.

«Подібна тенденція спостерігається не лише на Житомирщині, а загалом в Україні. З початку 2018 року кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками зросла на 50%. Не випадково 15 лютого Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до законів щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці №8045. Законопроект передбачає зняття мораторію на перевірки підприємств у контексті дотримання трудового законодавства, охорони і гігієни праці та гірничого нагляду, а також виконання вимог низки міжнародних договорів», - зазначив голова колегії Сергій Сечін.

Далі члени колегії приступили до детального обговорення обставин та причин нещасного випадку, що мав місце у ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» 23 січня 2018 року, і в якому внаслідок порушення технологічного процесу, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків один електрозварник заводу загинув на місці події, інший – отримав травми різного ступеня тяжкості.

У своєму виступі завідувач сектору розслідування, аналізу, обліку аварій і виробничого травматизму Микола Павлюк нагадав за яких обставин стався нещасний випадок. Працівники заводу «Прогрес» виконували зварювальні роботи стінки металоконструкції вагою близько трьох тонн, підіймаючи її періодично за допомогою мостового крану. Конструкція перебувала у нестійкому стані та вертикальному положенні. Під час чергового підйому металоконструкція раптово похитнулася і впала на працівників.

До участі у засіданні колегії запросили генерального директора ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» Ігора Щесняка, який виступив з відповідною інформацією про вжиті заходи щодо усунення причин настання нещасного випадку.

Ігор Щесняк зазначив, що усі запропоновані комісією зі спеціального розслідування заходи щодо запобігання виникненню подібних нещасних випадків надалі підприємство виконало у повному обсязі, зокрема, з працівниками заводу проведено позапланові навчання та інструктажі з охорони праці, внесені необхідні зміни до інструкцій по техніці безпеки та низки інших документів заводу, притягнуто до дисціплінарної відповідальності винних осіб, надано допомогу родині загиблого. За словами генерального директора, наразі завод працює на повну потужність, немає заборгованості ні по податках, ні по заробітній платі. Єдиною проблемою залишається відсутність кваліфікованих кадрів, проте підприємство працює у цьому напрямку. Заохочує молодих спеціалістів підвищеною заробітною платою та наданням для іногородніх фахівців житла у гуртожитку.

Члени колегії подякували генеральному директору за співпрацю і вжиті заходи щодо усунення причин настання нещасного випадку, однак погодились з рішенням комісії зі спеціального розслідування і визнали роботу підприємства на момент настання нещасного випадку у частині функціонування системи управління охороною праці незадовільною.

Колегія зобов’язала керівництво ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» посилити контроль за додержанням кожним працівником вимог нормативно-правових актів з охорони праці, підвищити особисту відповідальність кожного працівника, особливо тих, хто виконує роботи підвищеної небезпеки.

Учасники засідання заслухали також звіти про результати роботи у 2017 році щодо організації нагляду та контролю за додержанням трудового законодавства, підсумки роботи з напрямку охорони праці та промислової безпеки, стан організації правової та позовної роботи, а також щодо запобігання і протидії корупції в Управлінні Держпраці.

За підсумками засідання колегії Управління Держпраці у Житомирській області розроблено проект рішення.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)