Нарада у ТОВ "РЕД СТОУН"

дата публікації 23.05.2018

Головний державний інспектор відділу гірничого нагляду Управління Держпраці у Житомирській області Андрій Стеблянко на нараді у товаристві з обмеженою відповідальністю «РЕД СТОУН» (с. Топорище Хорошівського району) говорив про посилення роз’яснювальної роботи в частині впровадження, налагодження та функціонування ефективної системи охорони праці на виробництві, а також дотримання та виконання вимог правил техніки безпеки і виробничої санітарії під час обробки природного каменю.

За словами інспектора Управління Держпраці, дотримання основних норм законодавства в сфері охорони праці є гарантією безпеки виробництва та поліпшення господарської діяльності підприємства. Водночас існуюча сьогодні в Україні система контролю над дотриманням вимог законодавства в сфері охорони праці є малоефективною. Оскільки система працює відповідно до застарілих стандартів, то й притягнення винних осіб до відповідальності є малоефективною.

З метою впровадження системи управління охороною праці, яка б відповідала вимогам сучасної системи розвитку економіки, фахівці Держпраці розробили проект Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні, відповідно до якого впроваджуються формування принципово нового підходу у вирішенні питань у сфері охорони праці, шляхом: зміщення акцентів з реактивного принципу на проактивний, з компенсації завданої шкоди на профілактику виробничого травматизму, зменшення регуляторного впливу на роботодавця шляхом зменшення ролі держави у визначенні способів досягнення безпечних та здорових умов праці працівників, переорієнтації органів державного нагляду за охороною праці з переважання, безпосередньо, наглядової діяльності на розширення практики інформаційно-консультаційної підтримки.

Андрій Стеблянко наголосив, що посилення саме роз’яснювальної роботи, тобто проведення превентивних заходів, які виконують допоміжну функцію, суб’єкту господарювання в частині впровадження, налагодження та функціонування ефективної системи охорони праці на виробництві є наразі одним із основних завдань Управління Держпраці у 2018 році.

Окремо фахівець зауважив, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 №169-р визнано недійсним низку нормативно-правових актів з питань охорони праці. Андрій Стеблянко пояснив, що у переважній більшості скасовані нормативно-правові акти діяли ще з радянських часів та на даний час вже втратили свою актуальність, оскільки не відповідали новим умовам соціально-економічного розвитку, ряд їх положень були зайвими, дублювали одне одного.

У підсумку, інспектор звернув увагу на статті Закону України «Про охорону праці», Положення про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, Правила техніки безпеки і виробничої санітарії при обробці природного каменю, а також відповів на запитання працівників підприємства.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)