У Новограді-Волинському фахівець Управління Держпраці наголосила на перевагах введення посади інспектора праці

дата публікації 23.08.2018

За участі інспектора праці Управління Держпраці у Житомирській області Тетяни Захарової, під головуванням заступника голови Новоград-Волинсьої міської ради Оксани Гвозденко, у конференц-залі міськради відбувся семінар щодо легалізації трудових відносин та заробітної плати.

Участь у заході також взяли: міський голова Віктор Весельський, директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілія Хрущ, заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення – начальник управління державних соціальних допомог Олена Пономаренко, голови постійних комісій та депутатських фракцій міської ради і керівники підприємств міста.

Під час семінару, інспектор праці доповіла про результати інспекційних відвідувань на території Новограда-Волинського у 2018 році.

Інспектор вкотре наголосила, що перевірки на місцевому рівні мають на меті саме захист прав громадян, а не призначення штрафних санкцій, оскільки кошти від штрафів надходять не до місцевого, а до державного бюджету. У підтвердження цієї тези, Тетяна Захарова повідомила, що у 2018 році на території Новограда-Волинського проведено 20 контрольних заходів і при виявленні порушень, спершу виносились попередження, а лише після того, як роботодавець у встановлений термін не усував порушення, накладався штраф.

Також на порядку денному розглянули питання введення посади інспектора праці при департаменті праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради для забезпечення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю в районі.

Фахівець Управління Держпраці зауважила, що реалізація міською радою наданих повноважень у сфері праці значно посилить захист трудових прав більшої кількості найманих працівників міста, надасть можливість виявляти значно більше фактів не оформлення трудових відносин з працівниками, несвоєчасної виплати заробітної плати, порушення мінімальних гарантій в оплаті праці і, як наслідок, сприятиме збільшенню надходжень як до державного бюджету, так і до місцевого бюджету за рахунок зростання сум сплачених податків та загальнообов’язкових відрахувань із заробітної плати.

Тетяна Захарова детальніше зупинилась на функціях і повноваженнях інспектора праці органу місцевого самоврядування.

За результатами заходу, планується проведення роз’яснювальної роботи серед керівників підприємств та організацій Новоград-Волинського району, щоб у формі діалогу розвіяти сумніви щодо необхідності контролю та легалізації трудових відносин.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
за матеріалами: http://novograd.osp-ua.infoАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)