Зниження температури на Житомирщині: як уникнути переохолодження на роботі

дата публікації 24.01.2018

Управління Держпраці у Житомирській області повідомляє, на Житомирщині вже кілька днів тримається морозна погода. За даними Житомирського обласного центру з гідрометеорології, 25-26 січня температура повітря вночі становитиме 7-12° морозу, вдень 0-5° морозу. 27 січня – вночі 10-15° морозу, вдень 1-6° морозу.

За даних погодних умов збільшується ризик виникнення переохолодження організму під час перебування працівників на відкритому повітрі та виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації. Внаслiдок переохолодження та зниження загальної опiрностi органiзму можуть розвиватися, насамперед, судиннi порушення, що характеризуються ознобом, ураженням вiдкритих дiлянок шкiри (припухлiстю iз синюшним вiдтiнком) зi зменшенням її чутливостi. Тривала дiя холоду часто спричиняє ураження периферичної нервової системи (проявляються невралгiєю, невритами, радикулiтами), захворювання на суглобову i м’язову форми ревматизму, мiалгiю, мiозит, ендартерiїт, асептичне та iнфекцiйне запалення слизової оболонки дихальних шляхiв, ангiну.

Пропонуємо керівникам підприємств, установ, організацій Житомирської області, за можливості, обмежити відрядження своїх працівників на період погіршення погодних умов та вжити відповідних заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

Зокрема, для попередження можливого переохолодження працюючих в холодний перiод у примiщеннях, де на робочих мiсцях мiкроклiматичнi умови нижче допустимих величин (ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень»), влаштовують повiтрянi або повiтряно-тепловi завiси бiля ворiт, технологiчних та iнших отворiв у зовнiшнiх стiнах, а також тамбури-шлюзи:
- видiляють спецiальнi мiсця для обiгрiву, встановлюють засоби для швидкого та ефективного обiгрiвання верхнiх i нижнiх кiнцiвок (локальний променево-контактний обiгрiв i т. iн.);
- встановлюють внутрiшньозмiнний режим працi та вiдпочинку, що передбачає можливiсть перерв для обiгрiву;
- забезпечують працюючих засобами iндивiдуального захисту (одяг, взуття, рукавиці).

Крім того, спеціалісти Управління Держпраці у Житомирській області рекомендують людям, які працюють на відкритих промислових майданчиках:
- Одягайтеся багатошарово. Одягніть на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це дозволить запобігти спітнінню, яке на морозі небезпечне. З цих же міркувань одяг має бути цілком вільним.
- Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавиці, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.
- Якщо працюєте цілий день на морозі змінюйте мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження.
- Заходьте кожні півгодини-годину у тепле побутове приміщення, якщо ви працюєте цілий день на вулиці.
- Зігрійтеся гарячою кавою, чаєм чи супом.

В свою чергу, категорично не можна в таких умовах:
- Торкатися металу голими руками. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його, і у місці зіткнення може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру при зіткненні, а отже, під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички;
- Вживати спиртне, оскільки алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Крім того, алкоголь просто послаблює власний контроль за ситуацією, що заважатиме вберегтися від ушкоджень у складних умовах. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області
фото: google.com.ua


АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)