Сергій Сечін: Зниження рівня виробничого травматизму серед молодих працівників можливо досягти комплексно

дата публікації 25.04.2018

24 квітня 2018 року у приміщенні Федерації профспілок Житомирської області відбулась естафета поколінь з нагоди Всесвітнього дня охорони праці та 100-річчя з дня утворення технічної інспекції праці профспілок, участь у якій взяли представники Федерації профспілок України, члени правління і учасники профспілкових організацій, посадові особи Управління Держпраці у Житомирській області, обласної державної адміністрації, обласної ради, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області, об’єднання організацій роботодавців, обласного центру зайнятості, а також керівники та представники підприємств, установ, організацій та студентських колективів навчальних закладів області.

Відкрила захід голова Федерації профспілок області Неля Паламарчук, наголосивши при цьому, що головний пріоритет державної політики в сфері охорони праці – збереження життя та здоров’я працівників, реалізація якого досягається шляхом створення безпечних умов праці на кожному робочому місці, а це законодавчий обов’язок кожного роботодавця.

Під час своєї промови, начальник Управління Держпраці Сергій Сечін зазначив, що девіз Дня охорони праці у 2018 році «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею та зауважив, за даними Міжнародної організації праці у світі 541 мільйон молодих працівників - віком від 15 до 24 років, з яких 37 мільйонів дітей працюють у шкідливих умовах, а це понад 15 % робочого потенціалу. Рівень виробничого травматизму серед молоді до 24 років на 40% вищий, ніж серед інших працівників.

«За даними державного нагляду Держпраці на 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, права дітей порушуються», - наголосив очільник Управління Держпраці.

За словами Сергія Сечіна причинами настання нещасних випадків з молодими працівниками на виробництві в Житомирськіц області є невиконання ними посадових обов’язків та інструкцій з охорони праці. Пов’язано це з низкою факторів, які можуть зробити молодь більш вразливою до ризиків, які існують у сфері охорони праці та техніки безпеки, серед яких: фізичний та психологічний стан розвитку таких працівників; брак у них досвіду роботи та практичних навичок; погана обізнаність з небезпеками, пов’язаними з виконуваною роботою; нездатність відстоювати свої інтереси; недооцінювання небезпек.

«Зниження рівня виробничого травматизму серед молодих працівників можливо досягти комплексно: за рахунок належної наглядової та превентивної діяльності збоку роботодавця та наглядового органу, а також за рахунок формування культури охорони праці серед учнів, студентів на етапі навчання, що призведе до обізнаності молоді у своїх правах», - зазначив Сергій Сечін.

Також начальник Управління детальніше ознайомив учасників заходу з діяльністю, яку здійснюють фахівці Держпраці для привернення уваги молоді до питань безпеки праці і підвищення культури охорони праці та наголосив, - «Держпраці у свої діяльності не виокремлює жодну з вікових груп працюючих та під час реалізації своїх повноважень не надає переваг молодим чи досвідченим працівникам, адже право на безпечні і здорові умови праці Конституцією України гарантовані кожному».

Далі свої думки висловили всі учасники заходу, зокрема представник обласного центру зайнятості наголосив на важливості формування підприємницьких навичок у молодого покоління. В свою чергу, голова об’єднання організацій роботодавців Житомирської області розповів про запровадження заходів направлених на підвищення рівня безпеки та гігієни праці для молодих працівників на підприємствах області, а представник виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області говорила про ефективність реалізації профілактичних заходів направлених на запобігання випадкам виробничого травматизму та професійних захворювань та надання соціальних гарантій для потерпілих осіб.

Від імені молоді Житомирщини слово взяли голова Молодіжної ради ФПО Вікторія Меєр та голова профкому студентів Житомирського Національного агроекологічного університету Олександр Лопатюк, які говорили про проблемні питання молодіжної зайнятості та обізнаності молоді у питаннях охорони праці.

Окремо у рамках заходу було проведено презентацію книги Вацлава Янчевського та Олександра Крисюка, голови та заступника голови Української федерації профспілкових організацій, під назвою «Трудові та соціально-економічні права учасників АТО: забезпечення та профспілковий захист», одним з співавторів якої стала заступник начальника Управління Держпраці у Житомирській області Світлана Возна. Після заходу примірники книги було вручено бійцям, що знаходяться на лікуванні та реабілітації у Житомирському військовому госпіталі.

У підсумку відбулось відзначення ветеранів технічної інспекції праці профспілок та кращих роботодавців.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)