У Житомирі з роботодавцями говорили про додержання законодавства про працю

дата публікації 29.01.2020

28 січня у приміщенні міського центру зайнятості відбувся інформаційний семінар, участь у якому взяли представники обласних управлінь Держпраці, ДПС, ПФУ, МЦЗ, місцевих органів влади та близько ста представників роботодавців, котрі здійснюють свою діяльність у сферах торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Про інформаційну кампанію з детінізації зайнятості, запроваджену в області на виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, про відмінність інформаційних відвідувань від відвідувань інспекційних, про повноваження інспекторів праці Держпраці та ОМС, про ризики використання незадекларованої праці для роботодавців та інше говорив заступник начальника відділу з питань додержання законодавтсва про працю, зайнятість та інших НПА Управління Держпраці у Житомирській області Павло Фещенко.

Зокрема, Павло Фещенко поінформував, що інформаційна кампанія в області триватиме до 31 січня 2020 року. Під час інформаційних відвідувань інспектори Держпраці консультують працівників щодо переваг офіційного працевлаштування, а роботодавців – щодо наслідків за допуск працівника до роботи без оформлення трудових відносин.

Фахівець звернув увагу присутніх на те, що інформаційні відвідування не є інспекційними. Відвідування в рамках цієї кампанії носять превентивний, інформаційно-роз’яснювальний характер. Натомість, порядок здійснення заходу державного контролю за додержанням законодавства про працю або, іншими словами, інспекційного відвідування чітко визначений законодавством і він відрізняється від звичайного інформування.

"По-перше, інспекційні відвідування здійснюють лише інспектори праці Держпраці та її териториальних органів, а також уповноважені особи органів місцевого самоврядування. Останні здійснюють контроль лише з трьох питань: належного оформлення роботодавцями трудових відносин з працівниками, дотримання суб’єктами господарювання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також строків виплати заробітної плати. По-друге, контрольні повноваження інспекторів праці підверджуються їх службовими посвідченням, реєстр яких можна перевірити на офіційному сайті Держпраці. Під час інспектування інспектор праці пред'являє службове посвідчення. По-третє, законодавством визначено 11 підстав для проведення інспекційного відвідування. Тобто, інспектор надає об'єкту відвідування копію направлення на проведення інспекційного відвідування, де зазначається підстава його проведення. І ще одна особливість, яка відрізняє будь-який превентивний захід від інспекційного відвідування це те, що за результатами інспекційного відвідування складаються відповідний акт і в разі виявлення порушень вимог законодавства про працю - припис щодо їх усунення та попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю", - наголосив Павло Фещенко.

Присутні роботодавці поцікавились також таким видом інформування як рейди робочих груп ОМС з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, і спитали чим відрізняються інспекційне відвідування від таких рейдів-обстежень. На що Павло Фещенко пояснив, що перше - це контрольний захід, а друге не є перевіркою і носить лише рекомендаційний характер, тому роботодавець має право погодитись чи відмовитись надавати будь-які свої дані.

Під час заходу свої думки з приводу інформаційної кампанії та наслідків використання незадекларованої праці висловили також представники податкової служби, пенсійного фонду, центру зайнятості, обласної державної адміністрації та міської ради. Роботодавці активно ставили питання і отримували відповіді фахівців.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області

АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)