Інспектор управління Держпраці звернув увагу на порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці

дата публікації 30.01.2020

Інспектор відділу з питань експертизи умов праці Ярослав Карпенко провів семінар з посадовими особами і спеціалістами підприємств Житомирської області, що проходять навчання з питань охорони праці на базі ОКП «Обласний учбово-курсовий комбінат ЖКГ» Житомирської обласної ради. Під час заходу інспектор розглянув з представниками підприємства питання проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Під час заходу Ярослав Карпенко звернув увагу на питання своєчасного проведення атестації робочих місць за умовами праці, пільги та компенсації, що передбачаються за її результатами, а також на застосування списків виробництв №1 та №2.

За словами фахівця атестація робочих місць за умовами праці проводиться атестаційною комісією не рідше ніж один раз на п’ять років. Правовою основою для її проведення є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони, гігієни праці та Списки пільгових професій та посад №1 та №2. Тобто, наявність робіт, професій у списках №1 та №2 є обов'язковою підставою для проведення атестації.

Результати проведеної атестації робочих місць використовуються для гігієнічної оцінки умов праці працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, для визначення їх права на скорочену тривалість робочого тижня, на пенсію за віком на пільгових умовах, щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, безкоштовне забезпечення працівників лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами.

Окремо Ярослав Карпенко нагадав про необхідність приведення у відповідність до чинного Класифікатора професій найменувань професій та посад.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області

АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)