Про профілактику нещасних випадків і виробничі ризики з колективом Ємільчинського лісгоспу

дата публікації 30.01.2020

З метою зменшення виробничих ризиків, попередження виробничого травматизму та поліпшення стану охорони праці у лісових господарствах області, які здійснюють свою діяльність у напрямку лісозаготівлі та деревообробки, фахівці Управління Держпраці у Житомирській області продовжують зустрічаються з керівниками та працівниками лісгоспів для надання роз’яснювальної та технічної фахової допомоги. Так, інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Михайло Прокопенко провів подібний тематичний семінар для працівників Ємільчинського лісового господарства.

Під час заходу фахівець Управління Держпраці навів приклади нещасних випадків та зазначив, що типовими обставинами, за яких минулого року сталися нещасні випадки в галузі, були падіння, обрушення дерев, гілок на потерпілих, у тому числі під час виконання лісосічних робіт. Інспектор надав рекомендації щодо організації профілактичних заходів, проведення яких зменшить або унеможливить травмування працівників лісового господарства.

Михайло Прокопенко звернув увагу на дотримання вимог правил охорони праці для працівників під час виконання робіт підвищеної небезпеки. Зокрема інспектор зауважив, що до початку робіт на лісосіці варто особливо посилити контроль за проведенням підготовчих робіт на основній території лісосіки та додатковій робочій території. Необхідно контролювати приземлення на території небезпечних дерев, ліквідацію захаращеності, прибирання заважаючого лісосічним роботам підліску, розмітку волоків, а також будівництво волоків та під’їзних шляхів.

Крім того, слід забезпечити своєчасне розчищення, ремонт, реконструкцію, а за необхідності і нове будівництво трелювальних волоків та під’їзних шляхів, верхніх лісоскладів та проміжних лісовантажних пунктів, шляхів транспорту, улаштування місць для стоянки техніки, догляду за нею, заправлення її паливно-мастильними матеріалами, встановлення заборонних знаків безпеки за межами робочої території бригад на відстані не менше ніж 50 м від меж верхніх лісоскладів, проміжних лісовантажних пунктів та стоянок машин.

Також Михайло Прокопенко звернув увагу, що велика кількість нещасних випадків у 2019 році сталися внаслідок ДТП, тому керівники лісових госопдарств мають забезпечити належний контроль за технічним станом службових автомобілів, проведенням передрейсових медичних оглядів водіїв, допущенням до керування транспортними засобами тільки тих працівників, які пройшли відповідне навчання і отримали відповідну кваліфікацію до керування транспортними засобами.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області

АДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Facebook
Youtube

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)
Телефон для довідок щодо отримання вхідного реєстраційного номера: (0412) 34-68-70 - канцелярія (у робочі дні)