Роз'яснення Управління Держпраці: Небезпека під час роботи в колодязях

дата публікації 30.05.2018

Існує помилкова думка про те, що коли йде мова про небезпеку при виконанні робіт у колодязях, мова йде тільки про каналізаційні колодязі. Це хибна думка. Дійсно, в каналізаційних колодязях загазованість присутня завжди, в більшій або в меншій мірі і це пов’язано з стічними водами, які і виділяють небезпечні гази (метан, сірководень, аміак тощо).

Але і робота в інших колодязях, відноситься до газонебезпечних робіт. Це пов’язано з тим, що в замкнутому об’ємі, в нашому випадку- колодязь, можливе накопичення небезпечних газів. В колодязях газових мереж може накопичуватись метан, внаслідок розгерметизації обладнання. В водопровідних колодязях, в колодязях зв’язку може накопичуватись той самий метан, який надходить через грунт, від неподалік прокладеної газової мережі.

Не слід забувати й про те, що в колодязях небезпечних газів (отруйних) може й не бути. Але в них може бракувати кисню. Природній вміст кисню в атмосфері Землі 20,95%. В колодязях, які давно не відкривалися, концентрація його може знижуватися. Внаслідок гниття рослин, тварин, розкладу мікроорганізмів утворюється вуглекислий газ. СО2 важчий за повітря в 1,5 рази. Тому він накопичується і витісняє вверх кисень. При зниженні концентрації кисню до 13-15%, в організмі людини порушуються фізіологічні функції. Концентрація 7-8% може бути смертельною.

Трапляються також смертельні випадки при копанні криниць. Загроза надходить від виділення смертельної концентрації сірководню, при наштовхуванні на пливуни.

Віктор Талько, головний державний іеспектор відділу нагляду на виробництві і на об'єктах підвищеної небезпеки
Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)