Питання оплати праці та легалізації трудових відносин обговорили на спільному засіданні у Коростишівській РДА

дата публікації 30.07.2018

Інспектор праці Управління Держпраці у Житомирській області Наталія Феськова взяла участь у спільному засіданні комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати та інших соціальних виплат і робочої групи з питань легалізації трудових відносин та зайнятості населення Коростишівської районної державної адміністрації.

Під час заходу, керівники окремих підприємств міста Коростишів доповідали про стан дотримання ними мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, зокрема, пояснювали чому заробітна плата найманим працівникам на їх підприємствах нараховується у розмірах нижче встановленого законодавством рівня. У ході дискусії з присутніми підприємцями спеціаліст Управління Держпраці вказала на ряд суттєвих порушень законодавства про працю.

За словами інспектора праці, порушенням є оплата кваліфікованому працівникові мінімальної заробітної плати, оскільки оплата праці на рівні мінімальної зарплати допустима лише для простої некваліфікованої роботи. Фахівець наголосила, що включення до трудових договорів умов, які погіршують, порівняно з чинним законодавством, становище працівника, є недопустимим, а також підкреслила, що для запобігання ризику застосування Управлінням Держпраці у Житомирській області штрафних санкцій, роботодавцям слід завчасно подбати про диференціацію посадових окладів працівників залежно від їх кваліфікації.

Також під час засідання члени районної робочої групи узагальнили результати рейдів-перевірок з питань легалізації трудових відносин, оголосили порушників трудового законодавства та провели аналіз вжитих заходів у даному напрямку.

У підсумку, Наталія Феськова запропонувала керівникам проблемних підприємств звертатися в будь-який час до Управління для отримання фахових рекомендацій, консультацій з тим, щоб уникнути порушень чинного законодавства про працю.

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській областіАДРЕСА
10008
м. Житомир
вул. Шевченка, 18-А

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Facebook

КОНТАКТИ
Email: 06zt@dsp.gov.ua
Телефон: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Факс: (0412) 34-68-70 - приймальня (у робочі дні)
Телефон: (0412) 55-50-06 - черговий (у вихідні та святкові дні)