Інспектори Управління Держпраці перевіряють суб’єктів господарювання у сфері оптової і роздрібної торгівлі пальним

25 травня 2021

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 11.03.2021 №10033/1/1-20, з 12 березня 2021 року фахівці Управління Держпраці у Житомирській області здійснюють позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням вимог у сфері охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці та оформлення трудових відносин у суб’єктів господарювання, у сфері управління (володіння, користування) яких перебувають місця виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Під час проведення позапланових заходів першочергово звертається увага на наявність дозвільних документів та декларацій відповідності на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію механізмів, устатковання, проведення ідентифікації та декларування об’єктів підвищеної небезпеки. Також інспектори праці управління перевіряють питання навчання працівників з охорони прці, забезпечення їх засобами індивідуального, колективного захисту та питання оформлення трудових відносин.

На даний момент на території Житомирської області інспектори праці вже провели  235 позапланових перевірок АЗС (АГЗП) та виявили 1051 порушення нормативно-правових актів з охорони праці, у тому числі суттєві технічні порушення, які створюють загрозу життю і здоров’ю працівників цих заправок. Директорам цих заправок надані обов’язкові до виконання приписи із вказаними порушеннями вимог нормативно-правових актів, які потрібно усунути. Якщо ж вони не ліквідують їх у встановлені терміни, тоді до суб’єктів господарювання будуть застосовані заходи адміністративного впливу.

Також зафіксований один випадок недопуску суб’єктом господарювання посадових осіб управління до проведення інспекційного відвідування, зокрема з питань оформлення трудових відносин з найманими працівниками у сфері оптової і роздрібної торгівлі пальним, внаслідок чого роботодавцю доведеться сплатити штраф у розмірі 16 мінімальних заробітних плат (96 000 гривень).

Крім того, у складі міжвідомчої робочої групи з проведення спільних заходів із ліквідації нелегального обігу та нелегальної роздрібної торгівлі пальним та нафтопродуктами на території Житомирщини, фахівці управління Держпраці здійснюють огляди місць ймовірно несанкціонованого збуту пального згідно графіка, складеного робочою групою.

Пресслужба Управління Держпраці у Житомирській області