Новини інспекційної кампанії з питань виявлення неоформлених трудових відносин

16 вересня 2021

З початку інспекційної кампанії в Україні розпочали 868 інспекційних відвідувань та виявили 10 489 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорівНайчастіше незадекларовані працівники використовувались у сферах сільського господарства (2 311 незадекларованих працівників у 119 роботодавців), організації харчування (2 242 незадекларовані працівники у 508 роботодавців), торгівлі (2 160 незадекларованих працівників у 867 роботодавців).

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця. 

Виявлені факти використання 84 фізичними особами без державної реєстрації суб’єкта господарювання найманої праці 1 118 працівників. 1 598 фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку першої-третьої груп, використовували працю 6 444 незадекларованих працівників.

В ході проведення інспекційних відвідувань у закладах торгівлі (магазинибазиМАФивстановили факт використання праці 33 неоформлених працівників. Роботодавці допустили до роботи працівників без оформлення трудових договорів та не подали повідомлення про прийняття на роботу до територіального органу Державної податкової служби.

Згідно з положеннями законодавства про працю, вчинення такого порушення повторно протягом двох років з дня його виявлення тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу у 30-ти кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, допущеного до роботи без оформлення трудового договору.

В ході проведених заходів укладені трудові договори із 5 042 працівниками.

Динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців, постійно відстежується ДПС та Держпраці.

Шановні роботодавці! Практика показує, що використання працівників без укладення трудових договорів негативно відбивається на вашому бізнесі. Не ризикуйте! Додержуйтеся законодавства про працю! Укладайте трудові договори із працівниками!

Дізнайтеся більше про незадекларовану працю за посиланням