Хмельниччина: під час тренінгу працівники гірничого підприємства вдосконалили безпечну експлуатацію стрічкових конвеєрів

04 жовтня 2023

Фахівець відділу гірничого нагляду Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці провів практичний тренінг для працівників гірничого підприємства щодо безпечної експлуатації стрічкових конвеєрів в ході виконання робіт.

Під час заходу розглянуто основні проблемні питання з охорони праці та виробничі ризики, а також наголошено, що працівники, які виконують роботи повинні бути забезпеченні засобами індивідуального захисту, обов’язково пройти медичний огляд, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, тощо.

Акцентовано, що на підприємстві повинен бути затверджений перелік працівників, які здійснюють контроль за технічним станом і безпечною експлуатацією конвеєрного транспорту.

Присутнім роз’яснено особливості комплектування конвеєрних ліній та установок, а також загальні вимоги безпеки при їх експлуатації.

Інспектор зазначив, що у разі ручного відбирання породи швидкість руху конвеєрної стрічки необхідно встановлювати не більше ніж 0,5 м/с. У місці відбирання породи стрічка повинна бути огороджена.

Проходи та проїзди під естакадами конвеєрів повинні бути захищені суцільними навісами, що виступають за габарити естакад по ширині не менше ніж на 1,0 м з кожного боку.

Учасники тренінгу відпрацювали виконання робіт при експлуатації стрічкових конвеєрів з урахуванням вимог безпеки.

За результатами проведеного тренінгу працівникам підприємства рекомендовано впроваджувати ризико-орієнтовний підхід до системи управління охороною праці, а також здійснювати постійний контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробничих об’єктах.

Більше про безпеку праці на інформаційному порталі – https://pratsia.in.ua/safe_work.php