Державний ринковий нагляд

Метою діяльності органів ринкового нагляду є забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз безпеці життя та здоров’ю людей, безпечні умови праці, захист прав споживачів (користувачів), захист довкілля.

Законодавство України про ринковий нагляд розповсюджується на всіх суб’єктів господарювання, задіяних у постачанні продукції споживачу (користувачу) від виробника до кінцевого розповсюджувача по всьому ланцюгу.

Перевіряються, зокрема, не суб’єкти господарювання, а виключно характеристики продукції та, за необхідності, умови її зберігання.

Усі суб’єкти господарювання зобов’язані вводити в обіг і розповсюджувати тільки безпечну продукцію.

Доказом безпечності продукції є її відповідність технічним регламентам, національним стандартам, що гармонізовані з відповідними європейськими стандартами.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану», органами державного ринкового нагляду припинено проведення планових та позапланових заходів державного ринкового нагляду на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» та затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

Проте, вимоги законодавства України про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції, у тому числі вимоги технічних регламентів, є чинними і їх необхідно дотримуватись з метою мінімізації загроз суспільним інтересам від споживання (користування) нехарчової продукції, віднесеної до сфери відповідальності Держпраці.

Спеціалісти Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надають консультаційну підтримку суб’єктам господарювання з питань здійснення державного ринкового нагляду

E-mail: khm@dsp.gov.ua

Facebook

В м. Хмельницький:

29013, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 74; Тел./факс: (0382) 65-64-48 – приймальня (у робочі дні)

В м. Житомир:

10001, м. Житомир, вул. Шевченка, 18-А; тел. (0412) 43-06-51;

В м. Вінниця:

21012, м. Вінниця, вул. Магістратська, 37; тел. (0432) 67-29-80

🔲Нормативно-правові акти з питань здійснення державного ринкового нагляду

🔲Технічні регламенти

🔲Повідомлення про продукцію, що не відповідає загальній вимозі щодо безпечності нехарчової продукції

🔲Секторальні плани

🔲Порядок проведення перевірок характеристик продукції

🔲Відповідальність

🔲Запитання – відповіді

🔲Актуальна інформація