Запобігання проявам корупції

Для оперативного інформування та реагування щодо можливих корупційних правопорушень з боку посадових осіб громадяни можуть звернутись безпосередньо до:

Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці:(0382) 65-64-48, khm@dsp.gov.ua, відповідальна особа – Локазюк Ярослав Петрович.

_________________________________________________________________________________________________________

Також розпочав свою роботу Єдиний портал повідомлень викривачів, де можна подати повідомлення про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Портал – це захищена система, за допомогою якої можна швидко та зручно подати повідомлення про корупцію, контролювати стан та результати розгляду такого повідомлення, отримати інформацію про статус викривача.

Портал гарантує заявникам дотримання умов анонімності та конфіденційності, надійний захист персональних даних.

Повідомлення про корупцію, подане через портал, надходить по внутрішньому каналу повідомлення до керівника або уповноваженого підрозділу (особи) установи, в якій працює (перебуває на посаді) особа, яка вчинила правопорушення. Таку установу заявник обирає на Кроці 1 при поданні повідомлення про корупцію.

Якщо портал встановить, що повідомлення містить інформацію про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, заявнику буде запропоновано подати повідомлення по регулярному каналу – спеціально уповноваженому суб’єкту у сфері запобігання корупції або Державному бюро розслідувань.

Повідомлення про корупцію має містити фактичні дані про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, інше порушення Закону України «Про запобігання корупції», які можуть бути перевірені.

Фактичні дані – це відомості про обставини правопорушення, місце і час його вчинення, особу, яка вчинила правопорушення, тощо.

Особі, яка здійснила повідомлення, надається детальна інформація про результати попереднього розгляду, а також дисциплінарного провадження (якщо воно проводилося) у триденний строк з дня завершення відповідного розгляду чи провадження.

_________________________________________________________________________________________________________

Канали для повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» у Центрально-Західному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці

_________________________________________________________________________________________________________

Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції” стосовно заходів фінансового контролю

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб

Найбільш поширені питання, що виникають у суб’єктів декларування під час подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави і місцевого самоврядування

Перелік нормативно-правових актів у сфері запобігання та протидії корупції

(наведений перелік постійно оновлюється у зв’язку із змінами у законодавстві)

Цивільна конвенція про боротьбу з корупцією від 4 листопада 1999 року

Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти корупції від 31 жовтня 2003 року

Кримінальна конвенція про боротьбу з корупцією (ETS173) від 27 січня 1999 року

Додатковий протокол до Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією від 15 травня 2003 р. №ETS 191

Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки», 2014.

Закон України «Про запобігання корупції», 2014.

Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України», 2014.

Постанова Кабінету Міністрів від 13 червня 2000 р. №950 «Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування».

Постанова Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. №828 «Про заходи щодо підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань боротьби з корупцією».

Кодекс поведінки працівників, до функціональних обов’язків яких належать оформлення та видача документів, що посвідчують особу.

Наказ Головного управління державної служби України від 04.08.2010 р. №214 «Про затвердження Загальних правил поведінки державних службовців».

Типове положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції

Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. №265 «Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки».

Постанова Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. №118 «Про утворення Національного агентства з питань запобігання корупції»

Закон України «Про державну службу», 2015

РОЗ’ЯСНЕННЯ Корупційні ризики в діяльності державних службовців від 12.04.2011

ПОСТАНОВА КМУ “Про затвердження Порядку передачі дарунків, одержаних як подарунки державі, Автономній Республіці Крим, територіальній громаді, державним або комунальним установам чи організаціям”

Корисні посилання:

Національне агенство з питань запобігання корупції

Національне антикорупційне бюро України