Вінниччина: питання інтеграції та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб обговорили на засіданні робочої групи

17 березня 2026

Повномасштабна війна змусила мільйони громадян залишити свої домівки. Значна частина з них знайшла прихисток на Вінниччині.

Як живеться  цим людям? Чи вдається місцевій владі вирішити проблемні моменти підтримки та інтеграції? Такі запитання обговорювалися на засіданні робочої групи з питань інтеграції внутрішньо переміщених сімей обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників і Захисниць України, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), забезпечення гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству, а також протидії торгівлі людьми.

В роботі засідання взяв участь посадовець Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці.

Понад 143 тисячі внутрішньо переміщених осіб проживає на Вінниччині. Їхня інтеграція  – це не лише вирішення першочергових гуманітарних потреб, а й створення умов для повноцінної участі людей у житті громад, забезпечення доступу до соціальних послуг, працевлаштування та житла.

Зокрема, було наголошено на  важливості законного оформлення трудових відносин, особливо за строковими договорами та сумісництвом. Крім цього  нагадали і про компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО. Попередили про неприпустимість примусової праці, дискримінації та мобінгу на робочому місці.

Учасники засідання підкреслили важливість подальшої міжвідомчої співпраці.