До уваги суб’єктів господарювання у власності або користуванні яких є об’єкти підвищеної небезпеки

08 липня 2021

Управління Держпраці у Житомирській області повідомляє, що суб’єкт господарювання, у власності або користуванні якого є хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки, організовує розроблення і складання декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки.

Декларація  безпеки складається за формою згідно з додатком 1 Порядку декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 956 (зі змінами) (далі – Порядок).

Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 10 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки», пункту 5 Порядку, експлуатація об’єкта підвищеної небезпеки допускається лише за наявності розробленої декларації безпеки, яку необхідно подати територіальному органу Держпраці до початку експлуатації такого об’єкта.

Відповідно до п. 8 вищезазначеного Порядку, декларація безпеки подається разом з позитивним висновком експертизи.

Експертну   організацію  для  проведення  експертизи  суб’єкт господарювання  обирає  самостійно.  Експертизу  не може проводити експертна організація, яка розробляла декларацію безпеки.

Суб’єкти господарювання несуть відповідальність згідно із законодавством  за  повноту та достовірність відомостей, поданих у декларації безпеки.

Валентина Пивоверенко,

головний державний інспектор

відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки