Як уникнути примусової праці розповіли інспектори Управління Держпраці спільно із Нацполіцією працівникам СПП «Лад»

21 вересня 2022

Інспектори Управління Держпраці у Житомирській області спільно із працівниками відділу міграційної поліції Головного управління Нацполіції у Житомирській області проводять спільні оперативно-профілактичні заходи у сфері сільського господарства з питань протидії торгівлі людьми та примусової праці.

Сьогодні, 21 вересня, у рамках підписаної Угоди про співпрацю та партнерство поспілкувалися із працівниками СПП «Лад».

Інспектори наголошують, що у жодному разі не варто погоджуватися на роботу, якщо:

– вам пропонують працювати нелегально за явно завищену заробітну плату та вимагають дати згоду на працевлаштування – негайно;

– не повідомляють назву підприємства або ім’я роботодавця та його реквізити, а також не надають інформації, яку роботу треба виконувати;

– вимагають віддати паспорт або інші документи;

– вимагають плату за працевлаштування (я маю компенсувати свої видатки на ваше працевлаштування і маю бути впевнений/впевнена, що ви не передумаєте).

Також додатково роз’яснили щодо оформлення трудових відносин під час воєнного стану.

Нагадаємо, що отримати відповіді з питань трудового законодавства у період воєнного стану можна за допомогою сервісу «Інтерактивний інспектор».

Також відповіді на найпоширеніші запитання ви можете знайти на сайті Держпраці у рубриці «Рекомендації для роботодавців та працівників на період воєнного стану» та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/.