Інспектори інформують енергетиків області про безпеку праці під час виконання робіт на висоті

22 листопада 2022

Про безпеку праці під час виконання робіт на висоті говорили фахівці Управління Держпраці у Житомирській області із працівниками Відокремленого підрозділу «Центральна електроенергетична система Житомирський регіональний експлуатаційний центр» (НЕК «Укренерго»).

До виконання робіт на висоті допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли:

  • професійний добір відповідно до переліку робіт, де є потреба у професійному доборі;
  • медичний огляд відповідно до Положення про медичний огляд працівників певних категорій; спеціальне навчання та перевірку знань з охорони праці.

Працівникам також розповіли про порядок організації робіт на висоті та наголосили, що основними небезпечними виробничими факторами під час виконання цих робіт є падіння працівника або падіння предметів. Супутніми можуть бути наступні фактори: пожежна небезпека, дія електричного струму, підвищені рівні запиленості, загазованості повітря, шуму, несприятливі кліматичні умови тощо.

Працівники, які виконують роботу на висоті, зобов’язані знати і виконувати вимоги Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, інших нормативно-правових актів та інструкцій з охорони праці, що стосуються їх робіт чи професій; дбати про особисту безпеку, а також про безпеку оточуючих людей під час виконання будь-яких робіт; виконувати роботи із застосуванням касок, запобіжних поясів, інших засобів індивідуального та колективного захисту; проходити в установленому порядку медичний огляд.