Хмельниччина: працівникам будівельної галузі – про вимоги безпеки під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт

24 січня 2023

Фахівці Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці роз’яснили будівельникам вимоги безпеки під час вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання.

Під час консультування інспектори наголосили, що суб’єкти господарювання, які експлуатують вантажопідіймальні крани, підіймальні пристрої і відповідне обладнання, мають забезпечувати його утримання в справному стані шляхом організації нагляду, технічного огляду та ремонту.

На місцях проведення вантажно-розвантажувальних робіт повинна забезпечуватися можливість руху транспортних засобів, засобів механізації і працівників без зустрічей і перетинань технологічних потоків.

Крім того, згідно з наказом по підприємству розробляються, затверджуються роботодавцем та вивішуються схеми стропування вантажів і перелік вантажів, які завантажуються або розвантажуються, з зазначенням їх маси.

Інспектори нагадали про порядок отримання документів дозвільного характеру на виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема, під час воєнного стану.

Зазначили, що працівники, які допускаються до виконання вантажно-розвантажувальних робіт мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту, а також повинні обов`язково пройти:

– спеціальне навчання та навчання з питань охорони праці;

– інструктажі на робочих місцях;

– періодичний медичний огляд.