На Хмельниччині працівникам сільського господарства наголошено на важливості проведення атестації робочих місць за умовами праці

24 березня 2023

За результатами атестації визначаються заходи щодо поліпшення умов і безпеки праці – наголосили інспектори міжрегіонального управління Держпраці працівникам сільськогосподарського підприємства в ході проведення превентивного заходу.

Фахівці підкреслили важливість якісного і оперативного проведення атестації, адже від її результатів залежить соціальний захист і здоров’я працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці.

Під час заходу зазначено, що основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між роботодавцем  і працівниками у галузі реалізації прав на здорові і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Атестація проводиться комісією згідно з Порядком та методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці,  склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства.

Крім того, наголошено на обов’язковому проведенні медичних оглядів працівників, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою та шкідливим впливом.

Більше матеріалів про безпеку праці на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua.