На Житомирщині проведено ряд семінарів з питань дотримання вимог законодавства про охорону праці

26 травня 2023

Фахівець Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці провів роз’яснювальні заходи щодо дотримання вимог законодавства України з питань охорони праці для працівників та підприємців міста Бердичів, що на Житомирщині.

Посадовець зазначив, що під час укладання трудового договору роботодавець повинен проінформувати працівника під розписку про:

– умови праці та наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров’я;

– права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору.

Наголосив, що усі працівники згідно із законом підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Для безпечного виконання робіт працівники мають бути забезпечені спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами.

Важливо! Відповідно до ЗУ «Про охорону праці» роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці.

Більше відповідей на питання щодо охорони праці на підприємстві можна знайти на інформаційному порталі – https://pratsia.in.ua.