Працівникам ТОВ «Даніко» розповіли про порядок виконання газонебезпечних робіт

22 червня 2022

Який порядок виконання газонебезпечних робіт? Яка відповідальність та обов’язки керівника та виконавців цих робіт? Про це говорили фахівці Управління Держпраці у Житомирській області із працівниками ТОВ «Даніко».

Кожна газонебезпечна робота виконується з оформленням наряду-допуску та складається з 2 етапів:

– підготовка об’єкта до проведення газонебезпечної роботи;

– безпосередньо проведення газонебезпечної роботи.

Підготовку об’єкта до проведення на ньому газонебезпечної роботи здійснює експлуатаційний персонал цеху (виробництва) під керівництвом відповідального за підготовку.

Для підготовки об’єкта (обладнання, комунікацій і т.п.) до газових робіт повинен бути виконаний весь комплекс підготовчих робіт, передбачених у відповідних інструкціях і наряді-допуску.

Газонебезпечні роботи дозволяється проводити тільки після виконання всіх підготовчих робіт і заходів, передбачених нарядом-допуском і інструкціями на робочих місцях. Забороняється збільшувати обсяг робіт, передбачений нарядом-допуском.

Виконувати газонебезпечні роботи слід бригадою виконавців в складі не менше двох чоловік. Члени бригади повинні бути забезпечені відповідними засобами індивідуального захисту, спецодягом, спецвзуттям, інструментом, пристосуваннями і допоміжними матеріалами.

Перед початком газонебезпечних робіт відповідальний за їх проведення опитує кожного виконавця про самопочуття.

Розділ 2 НПАОП 0.00-5.11-85 визначає відповідальність та обов’язки відповідальних за проведення газонебезпечних робіт і виконавців цих робіт.

Також виконання газонебезпечних робіт регламентується й іншими нормативно-правовими актами, що застосовуються у відповідних галузях.

Також розповіли про можливість скористатися інформацією щодо найбільш запитуваних питань, які розміщені на сайті Держпраці у рубриці «Рекомендації для роботодавців та працівників на період воєнного стану» та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/