Про порядок державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю говорили з підприємцями області

27 квітня 2021

27 квітня начальник Управління Держпраці у Житомирській області взяв участь у засіданні обласної робочої групи з вирішення проблемних питань діяльності суб’єктів малого підприємництва, у тому числі суб’єктів мікропідприємництва. Засідання відбулось під головуванням голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка, за участі представників правоохоронних та контролюючих органів області, а також представників Громадської організації “Рух SAVEФОП”.

Так, ГО “Рух SAVEФОП” звернулась з питаннями до проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю», який оприлюднили на своєму сайті Мінекономіки для обговорення з громадськістю. Зокрема, представники ГО виступають проти розширення повноважень та прав інспекторів праці під час здійснення інспекційних відвідувань.

Сергій Сечін зазначив, що вважає представників бізнесу соціальними партнерами Держпраці та наголосив, що взаємодія між контролюючими органами та суб’єктами господарювання має будуватися на принципах прозорості та відкритого діалогу. Держпраці має на меті допомогти бізнесу зорієнтуватися та уникнути непорозумінь і проблемних ситуацій з перевіряючими, тому посадові особи Держпраці у своїй роботі велику увагу приділяють здійсненню превентивних заходів, зокрема, надають консультації, проводять тематичні семінари, наради, лекції тощо. Сергій Сечін погодився, що проєкт закону, який непокоїть ГО, дійсно потребує доопрацювання.

За результатами засідання вирішили підготувати звернення від представників бізнесу Житомирщини на Офіс Президента України та Кабінет Міністрів України щодо врегулювання на законодавчому рівні даного питання та обговорити подальші дії на наступному засіданні  робочої групи з вирішення проблемних питань діяльності суб’єктів малого підприємництва.